Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Przemysł i Produkcja

Pozycjonery spawalnicze oraz ich zastosowanie.

Realizacja prac spawalniczych na skalę przemysłową, wiąże się z koniecznością posiadania odpowiedniego osprzętu spawalniczego. Niezbędne jest tutaj prawidłowe przygotowanie stanowisk pracy. Dostosowanie ich do możliwości spawania elementów wielkogabarytowych o dużej wadze. Aby to było możliwe, niezbędne będą odpowiednio dobrane do konkretnych przypadków pozycjonery spawalnicze. Są to masywne urządzenia, które pozwalają na podnoszenie i dowolne manipulowanie spawanymi elementami. Do dyspozycji profesjonalnych przedsiębiorstw spawalniczych, są także pozycjonery pantograficzne oraz kolumnowe i dwukolumnowe. Każdy z nich będzie mieć zupełnie inne zastosowanie, o czym warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o inwestycji.

Dlaczego pozycjonery spawalnicze to dobra inwestycja?

Przede wszystkim ze względu na fakt, iż ich wdrożenie w fabrykach, będzie znacznie podnosić efektywność pracy spawalni. Dobrze przygotowane stanowisko spawalnicze wyposażone w pozycjoner pantograficzny będzie gwarantować możliwość szybszej realizacji prac spawalniczych. Oczywiście wyposażenie stanowiska będzie w dużej mierze zależeć od jego przeznaczenia. Dlatego też, warto przyjrzeć się poszczególnym pozycjonerom i manipulatorom spawalniczym.

  • Pozycjoner pantograficzny – jest to masywne urządzenie z obrotowym stołem roboczym, do którego można przytwierdzać spawany element. Jego korpus podnoszony jest do góry na dużych siłownikach. Stół roboczy, poza ruchem obrotowym, może dodatkowo się pochylać w przód. PO odpowiednim zamontowaniu materiału, możliwe jest jego kompletne spawanie na jednym mocowaniu.
  • Pozycjoner dwukolumnowy – składa się w zasadzie z dwóch pozycjonerów kolumnowych ustawionych względem siebie w osi. Każdy z nich dysponuje obrotowym stołem roboczym. Są one wykorzystywane do łączenia ze sobą dwóch, wielkogabarytowych elementów stalowych. Na każdej kolumnie montowany jest jeden z elementów przeznaczonych do spawania, a następnie są one względem siebie prawidłowo ustawiane.
  • Pozycjoner kolumnowy – składający się z pionowej kolumny z obrotowym stołem. Pozwala na podnoszenie ciężkich elementów stalowych i swobodne ich obracanie wokół osi. Dzięki temu na jednym zamocowaniu można swobodnie wykonać wszystkie spoiny na całym elemencie.

Oczywiście znajdą się jeszcze inne pozycjonery spawalnicze. Tutaj przedstawiliśmy jedynie najbardziej popularne rozwiązania, stosowane najczęściej.

Inwestycja w pozycjoner

Aby zakupić odpowiednie pozycjonery spawalnicze, trzeba przede wszystkim określić swoje potrzeby w tym zakresie. Dlatego też, najlepiej jest skorzystać ze wsparcia doświadczonych producentów pozycjonerów lub też generalnych przedstawicieli. W naszym kraju najlepiej będzie skorzystać z usług firmy ADS Technic z Jankowic, która jest dystrybutorem pozycjonerów dostarczanych przez słowackiego producenta Kovaco. Kontaktując się z firmą ADS Technic, można liczyć na solidne wsparcie w kwestii doboru właściwych rozwiązań do każdego przedsiębiorstwa. Musimy bowiem pamiętać, iż każda realizacja w zakresie spawania będzie wymagać innego podejścia. Czasami trzeba będzie wykorzystać inne niż standardowe rozwiązanie. Tutaj pomogą fachowcy, którzy doborem pozycjonerów spawalniczych zajmują się już od bardzo dawna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *