Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Odwadnianie

Pompy zatapialne EVAK EUBR – do odwadniania do sucha.

Odwadnianie zalanych obiektów czy też wnętrza niecki basenowej do sucha, wymaga zastosowania odpowiednich pomp. Będą one dość znacznie różnić się pod względem konstrukcyjnym od pomp stosowanych przy tradycyjnych odwodnieniach. Tutaj bardzo dobrze sprawdzają się nowoczesne pompy EVAK EUBR, gwarantujące maksymalny poziom zebrania wody z płaskich powierzchni. Idealnie sprawdzają się przy odwadnianiu do sucha parkingów, zalanych hal czy też właśnie basenów. Warto przyjrzeć się tego typu rozwiązaniom technologicznym, bowiem w wielu sytuacjach, mogą to być pompy bardzo przydatne w przemyśle.

Podstawowe zalety pomp EVAK EUBR

Przede wszystkim trzeba tutaj zdać sobie sprawę z tego, iż zastosowanie tego typu pomp będzie nieść za sobą sporo korzyści. Wynikają one głównie z wszystkich cech charakterystycznych dla tego typu pomp. Są to oczywiście w pełni profesjonalne pompy zatapialne do odwadniania do sucha, toteż ich konstrukcja będzie umożliwiać przede wszystkim takie prace. Pompa od strony wirnika wyposażona jest w gumową nasadę, pod którą wytwarzane jest podciśnienie, zasysające ciecz znajdująca się dookoła. Pompa pozwoli nam na skuteczne osunięcie resztek wody z podłogi hali, z parkingu czy też z niecki basenowej. Wystarczy w tym celu umieścić ją w najniższym punkcie powierzchni zalanej i uruchomić.

Pompy zatapialne do odwadniania do sucha EVAK EUBR, charakteryzują się następującymi cechami:

  • Dostępność wersji o mocach 400 i 750W przy zasilaniu 230V.
  • Pompy wyposażone w bezpieczny kabel typu H07RNF o długości 10m
  • Wyposażone są w automatyczne zabezpieczenie termiczne – czujnik umieszczony w uzwojeniu silnika odłącza zasilanie pompy, w przypadku zbyt wysokiej temperatury pracy. Rozwiązanie to zapewnia dłuższą żywotność pompy oraz chroni przez uszkodzeniem silnika.

Podstawowe zastosowanie pomp do odwadniania do sucha EVAK EUBR.

Pompy tego typu sprawdzają się w wielu różnorodnych zastosowaniach. Przede wszystkim jednak pozwalają nam na usuwanie resztek wody nawet do wysokości 1-2mm. Najczęściej, pompy do odwadniania do sucha EVAK EUBR, znajdują zastosowanie w następujących przypadkach:

  • Odwadnianie zalanych piwnic, parkingów, prywatnych posesji, hal, szybów, niecek basenowych.
  • Pompowanie wody opadowej i gruntowej – także wody z piaskiem i innymi cząstkami stałymi.
  • Usuwanie resztek wody do wysokości 1-2mm

Ogólnie rzecz biorąc, są to profesjonalne pompy, które możemy skutecznie stosować w branży budowlanej, jak również w wielu innych przypadkach. Warto pamiętać o ich możliwości usuwania resztek wody z płaskich powierzchni, bowiem pozwala to na prawidłowe odwadnianie do sucha. Takiego efektu nie będziemy mogli osiągnąć przy zastosowaniu jakichkolwiek innych pomp zatapialnych. Dlatego też, warto tutaj pamiętać, o możliwościach, jakie zapewniają nam pompy zatapialne do odwadniania do sucha EVAK EUBR.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *