Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Okna i Drzwi

Okna dostosowane do górskich klimatów

Dom usytuowany w górach jest narażony na wiele nagłych zmian pogodowych i wahań temperatury dlatego powinien być zbudowany z wytrzymałych, solidnych materiałów. Dotyczy to nie tylko wyboru grubszej izolacji cieplnej, chroniącej przed silnymi mrozami, ale także całej konstrukcji budynku, w tym okien. Typowe dla rejonów górskich nagłe załamania pogody w postaci porywistych, halnych wiatrów, gwałtownych burz czy śnieżycy wymagają zastosowania najlepszej jakości stolarki okiennej, która uchroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Jaka stolarka okienna do domów w górach?

Klimat górski jest nieprzewidywalny, co może skutkować negatywnym wpływem zarówno na jego konstrukcję, jak i poszczególne elementy. Posesje prywatne i obiekty turystyczne, takie jak pensjonaty i hotele muszą zadbać przede wszystkich o dobrą izolację termiczną okien, o ich wodoodporność i szczelność. Dzięki temu dom będzie bezpieczny przed niespodziewanymi ulewami, burzami czy silnym nasłonecznieniem. Okna powinny uwzględnić lokalizację domu lub mieszkania, które może leżeć w kotlinie, na wniesieniu, w pobliżu rwącego potoku czy niedaleko rezerwatu przyrody. Wszystkie te okoliczności mają wpływ na dobór okien.

Jeżeli klient ma wątpliwości co do wyboru odpowiednich okien zawsze może liczyć na fachowe doradztwo i pomoc specjalisty.

Czy okna PCV to dobry wybór na górskie klimaty?

Domy w górach mają specyficzny klimat i niepowtarzalny urok. Zbudowane zazwyczaj z drewna są pięknym akcentem architektury podhalańskiego krajobrazu. W tego typu budownictwie ważny jest najmniejszy detal, a w szczególności okna. Powinny być trwałe, wytrzymałe, łatwe do utrzymania w czystości i odznaczać się dużą szczelnością. Takie właśnie jest stolarka PCV. Doskonale ogranicza dopływ powietrza z zewnątrz, co jest szczególnie ważne podczas gwałtownych, górskich wiatrów. Dzięki wysokiej termoizolacyjności można oszczędzić na rachunkach na ogrzewanie. Ponadto takie okna cechują się bardzo dobrą izolacją akustyczną oraz są odporne na wilgoć i inne niesprzyjające warunki pogodowe. Dodatkową ich zaletą jest niepalność.

Okna Hajduk – idealne na górskie klimaty

Firma oferuje pierwszorzędnej jakości stolarkę PCV, która wyposażona jest w sześciomorowy system profili. Możemy w niej zastosować palety szklenia dwu lub trzyskrzydłowe, co zapewnia doskonałe parametry techniczne. Oferujemy okleiny w szerokim wyborze kolorystycznym, możemy dodatkowo zabezpieczyć okna przed włamaniem, stosując specjalne okucia, klamki i szyby antywłamaniowe.
Okna PCV na górskie klimaty zapewniają trwałość, funkcjonalność i bezpieczeństwo. Zapraszamy. – http://hajduk.biz/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *