Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Budownictwo

Odwadnianie wykopów budowlanych za pomocą igłofiltrów.

Odwadnianie wykopów budowlanych to stosunkowo ważny element codziennej pracy przedsiębiorstw budowlanych, wobec czego warto tutaj wiedzieć w jaki sposób można będzie najszybciej i najskuteczniej przeprowadzić tego rodzaju działania, stosując nowoczesne metody pracy. Jedną z nich jest odwadnianie za pomocą igłofiltrów, czyli specjalnych rur zakończonych czynną końcówką ssącą, które zapewniają nam możliwość sprawnego odprowadzania wody zanim ta jeszcze się pojawi w wykopach. Przyjrzyjmy się więc nieco bliżej technologii odwadniania za pomocą igłofiltrów, aby w przypadku kiedy zajdzie taka konieczność, skorzystać z gotowych rozwiązań i sprawnie, skutecznie pozbyć się wody z wykopów, przeszkadzającej w wykonywaniu pracy.

Jak wygląda odwadnianie igłofiltrami?

W pierwszej kolejności należy tutaj sobie powiedzieć w jaki sposób będzie przebiegać cały proces odwadniania za pomocą igłofiltrów, aby mieć przegląd sytuacji. Otóż, jak już wspomnieliśmy, igłofiltry to specjalne rury o średnicy 1 lub 2 cali (wysokowydajne), które wpuszczane są do gruntu dookoła zalanych wykopów budowlanych, poprzez ich wpłukiwanie w większych rurach, do których doprowadza się wodę pod wysokim ciśnieniem. Te z kolei podłączone są do kolektora ssącego, który połączony jest z kolei z agregatem pompowym. W ten sposób woda pojawiająca się dookoła wykopów jest skutecznie odsysana i odprowadzana na bezpieczną w stosunku do wykopów odległość. Można tutaj więc powiedzieć iż jest to bardzo nowoczesna metoda odwodnienia wykopów za pomocą igłofiltrów, dzięki której zastosowaniu można o wiele szybciej przeprowadzić odwadnianie terenów podmokłych, kiedy woda pojawiająca się w wykopach wpływa na zablokowanie możliwości realizacji prac budowlanych.

Jakie jeszcze technologie odwadniania możemy wykorzystać?

Oczywiście odwadnianie za pomocą igłofiltrów jest jednym z lepszych rozwiązań, niemniej jednak mamy tutaj także do wyboru nieco inne rozwiązania, w których można wykorzystać pompy zatapialne. Jednakże tego typu rozwiązania będą skutecznie tylko w przypadku kiedy wykopy budowlane będą zalane poprzez opady atmosferyczne, bądź tez uszkodzone przypadki rury wodne lub też kanalizacyjne. W przypadku zaś wody pojawiającej się w wykopach poprzez wysoki stan wody gruntowej, zastosowanie igłofiltrów będzie koniecznością. Można wiec powiedzieć iż nowoczesna zatapialne pompy do odwodnień będą skuteczne tylko w niektórych przypadkach, toteż trzeba tutaj umiejętnie określać konkretną sytuację aby poprawnie wybrać technologię.

Reasumując, możemy tutaj powiedzieć iż poprzez wiele nowoczesnych rozwiązań które możemy zastosować w budownictwie, możliwe staje się wyraźne przyspieszenie przeprowadzania wielu prac budowlanych, a co za tym idzie także i zaoszczędzenie sporych sum pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *