Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Logistyka

Obsługa logistyczna przedsiębiorstw.

W ostatnich latach na rynku pojawia się coraz więcej podmiotów gospodarczych zajmujących się obsługą logistyczną innych firm i przedsiębiorstw, co też cieszy się stale rosnącą popularnością. Przede wszystkim trzeba tutaj zwrócić uwagę na wiele korzyści płynących z takiego rozwiązania dla przedsiębiorców, korzystających z zewnętrznego magazynowania i obsługi logistycznej, aczkolwiek istotny będzie także fakt, iż dzięki takim usługom, przedsiębiorca ma lepsze możliwości w zakresie zagranicznej spedycji swoich produktów i ogólnie współpracy z zagranicznymi kontrahentami. Zobaczmy wobec tego, jakie korzyści płyną dla przedsiębiorcy z zewnętrznych usług logistycznych, oraz czy koszty będą współmierne do korzyści z tego płynących.

Zewnętrzna logistyka. Korzyści.

Jeśli chodzi o korzyści płynące z zewnętrznych usług logistycznych, to przede wszystkim będzie to kwestia sporych oszczędności oraz scedowanie odpowiedzialności na zewnętrzny podmiot. Jest to całkiem ważna sprawa, bowiem w czasie transportu czy też magazynowania towarów i surowców, mogą się wydarzyć różne sytuacje, a co za tym idzie, czasami przydarzają się złe rzeczy, za które trzeba ponosić koszty. W przypadku kiedy magazynowanie i obsługa logistyczna zlecone są na zewnątrz, cała odpowiedzialność bierze na siebie zewnętrzna firma, oczywiście w ramach ustalonych w umowie zapisów. Jest to jednak bardzo korzystne, gdyż w takich przypadkach zawsze można liczyć na konkretne odszkodowanie, a wypadki transportowe nie będą tutaj przyczyną jakichkolwiek trudności finansowych dla przedsiębiorcy , producenta.

Spedycja zagraniczna.

Jak już wspomnieliśmy, zewnętrzne usługi logistyczne magazynowania będą nam także pozwalać na lepsza organizację zagranicznej spedycji towarów i ogólna współpracę z zagranicznymi kontrahentami. Kluczowym jest tutaj jednak fakt, iż przedsiębiorcy zajmujący się magazynowaniem powinni oferować także usługi przeładunku towarów na kontenery oraz obsługi magazynowej kontenerów. Dzięki takim usługom możemy w bardzo łatwy sposób przyjmować dostawy towarów i surowca od zagranicznych kontrahentów oraz wysyłać im gotowe produkty. Oczywiście trzeba będzie ponieść koszty tego typu usług, niemniej jednak w stosunku do korzyści jakie z tego płyną, będą to niewielkie koszty. Szacuje się, iż z reguły usługi zewnętrznego magazynowania oraz zewnętrznej obsługi logistycznej, stanowią zaledwie 45% kosztów, jakie trzeba by ponieść w przypadku prowadzenia własnego działu magazynowania oraz logistycznego. Można więc całkiem śmiało powiedzieć, iż oszczędności są duże, a w przypadku dużych firm, o dużych obrotach wręcz kolosalne, co też jasno i wyraźnie pokazuje na, dlaczego zewnętrzna obsługa logistyczna oraz zewnętrzne magazynowanie towarów i surowców jest tak korzystnym rozwiązaniem, i dlaczego tak chętnie większe przedsiębiorstwa wykorzystują tę możliwość w celu odciążenia własnego budżetu i jeszcze lepszego wykorzystania własnej przestrzeni na własnych obiektach produkcyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *