Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Odwadnianie

Nowoczesne technologie w zakresie pompowania.

Współcześnie na rynku pomp różnorodnego zastosowania, pojawia się coraz więcej nowatorskich rozwiązań technologicznych, pozwalających nam osiągać jeszcze lepszy poziom efektywności prowadzenia prac związanych z przesyłem cieczy. Znajdziemy tutaj przede wszystkim pompy o nowoczesnych konstrukcyjnie rozwiązaniach, których eksploatacja jest prostsza i wydajniejsza. Na naszą szczególną zaś uwagę zasługują tutaj pompy z podwójnym napędem spalinowym i elektrycznym, które pozwalają nam wykorzystać w danym przypadku lepsze rozwiązanie. Warto więc przyjrzeć się więc bardziej precyzyjnie wszystkim nowoczesnym technologicznie rozwiązaniom, aby mieć podstawowe rozeznanie w materii, i wiedzę na temat tego, które rozwiązania będą się najlepiej sprawdzać w konkretnych warunkach.

Ciekawe rozwiązania technologiczne.

Jednym ze zdecydowanie najciekawszych w tym przypadku rozwiązań są pompy z podwójnym napędem – spalinowym i elektrycznym, które zapewniają nam możliwość wykorzystywania ich w różnych warunkach. W przypadku gdy w miejscu prowadzenia prac, nie mamy do dyspozycji źródła energii elektrycznej, można będzie wykorzystać napęd spalinowy, zaś w sytuacji gdy będzie dostępne, możemy korzystać z napędu elektrycznego, które w wielu przypadkach okazuje się być bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem. Generalnie rzecz ujmując, tego typu rozwiązania okazują się być bardzo skutecznym remedium na różnorodne problemy związane z dostępem do energii elektrycznej na placu budowy. Pompy tego typu wykorzystywane są w wielu już przedsiębiorstwach, gdzie przede wszystkim pełnią funkcję pomp awaryjnych, do zastosowań w sytuacjach skrajnych. Bardzo często możemy się także spotkać z pompami o podwójnym napędzie, przeznaczonymi do napędzania instalacji igłofiltrowych, gdzie przecież także w różnych sytuacjach będziemy mieć różne możliwości napędzania instalacji do prawidłowej pracy.

Instalacje igłofiltrowe.

Oczywiście jeśli chodzi o igłofiltry to tutaj zawsze najlepszym rozwiązaniem będą agregaty pompowe napędzane spalinowo, dzięki czemu możliwe będzie ich wykorzystywanie nawet w terenie niezabudowanym, co zresztą najczęściej się zdarza. W końcu, obniżanie poziomu wody gruntowej czy też odwadnianie terenów podmokłych z reguły ma miejsce w oddaleniu od źródeł energii elektrycznej, przy budowie dróg i autostrad, czy też linii wodociągowych i kanalizacyjnych. Dlatego też, tutaj będziemy najczęściej mieć do czynienia ze standardowymi, spalinowymi agregatami pompowymi, które zagwarantują nam możliwość skutecznej pracy w takich warunkach. Z całą też pewnością można powiedzieć, iż najlepszym rozwiązaniem będą agregaty tłokowe, które zapewniają nam utrzymanie stałego poziomu podnoszenia niezależnie od ilości pompowego medium i wydajności chwilowej pracy pompy. Jest to więc rozwiązaniem idealnie dopasowanym do warunków pracy przy obniżaniu poziomu wody gruntowej czy też odwadnianiu terenów podmokłych, gdzie przy początkowo dużej ilości pompowanej wody, w następnym etapie będzie jej już o wiele mniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *