Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Ogrzewanie

Nowoczesne ogrzewanie kanałowe.

Rodzaj ogrzewania w naszym domu jednorodzinnym czy też mieszkaniu, ma olbrzymie znaczenie zarówno z punktu widzenia ekologii, jak i ekonomii. Powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby nasz system grzewczy, emitował jak najmniejsze ilości gazów cieplarnianych, czyli przede wszystkim CO2, a jednocześnie aby nie pociągał za sobą zbyt dużych kosztów eksploatacyjnych. W większości starych domów nawet nie ma co myśleć o efektywnym ogrzewaniu podłogowym czy innych, nowoczesnych rozwiązaniach. Można za to zainstalować w nich ogrzewanie kanałowe, charakteryzujące się wysokim poziomem efektywności. W połączeniu z ekologicznymi kotłami V klasy na pellet drzewny, będzie to jedno z lepszych rozwiązań, na jakie możemy sobie pozwolić.

Ogrzewanie kanałowe w domu jednorodzinnym.

Przede wszystkim należy zwrócić szczególną uwagę, właśnie na ogrzewanie kanałowe. W tym przypadku w starych domach, bardzo łatwo można przerobić istniejąca już instalację na nową. Wystarczą niewielkie przeróbki w samym orurowaniu, oraz niezbędne wycięcia kanałów w podłogach. Większa efektywność grzejników kanałowych wynika z faktu zastosowania dodatkowego wentylatora. Odpowiada on za wymuszenie obiegu powietrza, dzięki czemu ciepło jest szybciej rozprowadzane po pomieszczeniu. Oczywiście wentylatory są energooszczędne i nie generują dużego hałasu. W nowych budynkach, warto zainstalować od razu ogrzewanie podłogowe, które zapewnia jeszcze wyższy poziom efektywności oraz komfortu.

Do tego warto przemyśleć kwestię doboru odpowiedniego kotła grzewczego. Z racji generowania bardzo dużych ilości CO2, podczas spalania węgla, tego typu kotły powinny od razu pójść w odstawkę. Nawet najnowocześniejsze kotły V klasy na ekogroszek, będą generować siedmiokrotnie większe ilości CO2, niż kotły na pellet drzewny. Podobnie wygląda to z emisją SO2. Co prawda kotły gazowe prawie wcale nie emitują pyłu i śladowe tylko ilości SO2, to jednakże w kwestii emisji dwutlenku węgla, także pozostają w tyle za kotłami na pellet drzewny. Tak więc kotły V klasy na pellet drzewny będą w tym zakresie rozwiązaniem zdecydowanie najlepszym.

Zalety stosowania ogrzewania kanałowego.

Tutaj najważniejszą zaletą bez wątpienia jest kwestia wyższego poziomu efektywności. Ogrzewanie kanałowe zapewnia nam o około 15% lepszą efektywność niż grzejniki ścienne. Aczkolwiek trzeba powiedzieć, iż w przypadku grzejników ściennych, także nie są one takim złym rozwiązaniem. Jednakże grzejniki kanałowe z racji swojego montażu w płaszczyźnie podłogi nie utrudniają nam możliwości adaptacji pomieszczenia. Grzejniki ścienne zaś muszą być zawsze brane pod uwagę, gdyż ich zasłonięcie nie jest pożyteczne. Będzie negatywnie wpływać na ich wydajność grzewczą. Dlatego też, warto przemyśleć kwestię montażu grzejników kanałowych w swoim domu. Tym bardziej, iż nie wymaga to zbyt wielu przeróbek w całej instalacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *