Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Okna i Drzwi

Nowe okna do domu. Wybór i montaż.

Wymiana okien w domu, to coś, co czeka każdego właściciela budynku jednorodzinnego. Warto jednakże podkreślić, iż wybierając nowe okna do domu, musimy zwrócić uwagę na cały szereg szczegółów, które będą przekładać się na przyszły komfort ich użytkowania. Będzie to także mieć silny wpływ na koszty ogrzewania budynku. Musimy bowiem pamiętać, iż poprzez powierzchnię okien, możemy z naszych domów wytracać nawet do 40% energii cieplnej. Im więc lepszej jakości okna, im bardziej będą szczelne, tym mniejsze straty energii. To zaś, oczywiście przekłada się na zdecydowanie niższe koszty ogrzewania. Oczywiście, nowe okna do domu, muszą być także prawidłowo zamontowane. Nieprawidłowy montaż będzie obniżać parametry techniczne okien, jak również zmniejszy poziom komfortu ich eksploatacji.

Jak wybierać nowe okna do domu jednorodzinnego?

W pierwszej kolejności trzeba będzie powiedzieć sobie, iż mamy tutaj dwie podstawowe opcje doboru okien. Będą to okna standardowe, oraz okna na wymiar.

  • Okna standardowe – będziemy kupować okna w wymiarach standaryzowanych. Jeśli nasze otwory okienne są w wymiarach standardowych, to jest to rozwiązanie idealne. Po prostu wyjmujemy starą stolarkę i montujemy nową. Jeśli jednak mamy okna niestandardowe, koniecznością będzie kucie w ścianach lub murowanie, aby dostosować nasze otwory okienne do nowych okien. Tego typu nowe okna do domu, są opcją najprzystępniejszą cenowo.
  • Okna na wymiar – to rozwiązanie, sprawdzające się przede wszystkim w sytuacji, kiedy nasze otwory okienne nie są standaryzowane wymiarowo. Musielibyśmy poświęcić sporo czasu i funduszy na dostosowanie otworów okiennych, do okien standaryzowanych. Lepszym rozwiązaniem może się okazać, kupienie bardziej kosztownych okien, ale jednak dostosowanych do naszych wymiarów. Problemem jest jednak to, iż kolejna wymiana okien znowu będzie od nas wymagać zakupu droższych okien, realizowanych na wymiar.

Poza tym musimy także zwrócić uwagę na parametry techniczne okien. Chodzi tutaj głównie o kwestię poziomu izolacji termicznej oraz akustycznej. Pierwszy parametr będzie określać poziom strat ciepła, jaki zanotujemy poprzez płaszczyznę danego okna. Im więc będzie to mniejszy poziom, tym lepiej dla nas, bowiem zyskamy na kosztach ogrzewania. Drugi parametr z kolei określa poziom hałasu, jaki przedostaje się do wnętrza przez powierzchnię okna. Im lepszy poziom izolacji akustycznej, tym mniej hałasów przedostaje się do środka, a my zyskujemy na poziomie komfortu w swoim własnym domu.

Gdzie kupić nowe okna wysokiej jakości?

Kupując nowe okna do domu, musimy zwrócić więc uwagę przede wszystkim na ich parametry techniczne, oraz na kwestie wymiarowości. Z drugiej strony należy podkreślić, iż nie wszędzie będziemy mogli dostać nowe okna do domu w wysokiej jakości wykonania. Jednym z miejsc, gdzie dostaniemy na pewno dobre okna, jest bez wątpienia sklep Drew Dom z oknami PCV w Bielsku Białej. Jest to profesjonalny sklep dystrybuujący stolarkę okienną i drzwiową w wysokiej jakości. Kupując nowe okna do domu w sklepie drew Dom, zyskujemy gwarancję, iż będą to okna dobrze dopasowane. Tym bardziej, iż tutaj zawsze możemy liczyć na wsparcie ze strony profesjonalnego i doświadczonego w tym zakresie sprzedawcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *