Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Marketing

Nie ukrywaj swojej opinii

Nie zawsze opłaca się wypowiadać swoją opinię na głos. Niestety, pomimo tego, że żyjemy w kraju wolnym i teoretycznie mamy prawo do tego, by swobodnie wypowiadać się na każdy temat, to jednak niejednokrotnie nie na rękę wielu ludziom jest to, że mamy odmienne zdanie od nich i wówczas wolimy jednak zachować swoje zdanie dla siebie. Niewiele jest takich osób, które pomimo niezadowolenia innych wypowiadają się na każdy temat swobodnie, ale oczywiście nie sprawiając tym nikomu przykrości. Jest to jednak złe podejście – tak naprawdę wszyscy mamy prawo do swobodnego wypowiadania się, a zwłaszcza jeśli ktoś nas o nasze zdanie pyta i robi to regularnie. A przecież często namawiani jesteśmy do wzięcia udziału w badaniu opinii społecznej, prawda? Na pewno niejednokrotnie mieliśmy już okazję wziąć udział w badaniu telefonicznym albo ankiecie ulicznej – czy wtedy skorzystaliśmy z okazji, by swobodnie się wypowiedzieć? Czy korzystaliśmy z okazji ku temu, aby powiedzieć prowadzącym swoje biznesy przedsiębiorcom dlaczego nie korzystamy z usług ich firm, dlaczego wolimy usługi innych, konkurencyjnych, firm? Czy daliśmy do zrozumienia, że jest wiele rzeczy, aspektów, które w prowadzonych przez nich biznesach należałoby poprawić czy jednak postanowiliśmy zachować swoje zdanie dla siebie? Zapewne większość z nas jednak zrezygnowała z możliwości wypowiedzenia się na wspomniane tematy. A to wielka szkoda.

Skorzystaj z możliwości wypowiedzenia się

Takie badania opinii publicznej dają wielu ludziom szansę na wypowiedzenie się, ale to nie jest główna zaleta przeprowadzania takich badań. Oczywiście nam, konsumentom, wydaje się, że badania opinii publicznej mają na celu poprawić funkcjonowanie przedsiębiorstw i pozwolić i tak już bogatym przedsiębiorcom zarabiać na nich jeszcze więcej. Jakim sposobem? Jeśli poprzez wzięcie udziału we wspomnianych badaniach dajemy przedsiębiorcom do zrozumienia, że to i to należy poprawić, a w tej i tej kwestii wszystko działa jak należy, to pomagamy im oczywiście w każdym szczególe dopracować ich biznes tak, by funkcjonował najlepiej i tak sprawnie, jak tylko jest to możliwe. Zatem logiczne jest, że w ten sposób przedsiębiorcy zyskają więcej klientów. Ale korzystamy na tym również my, klienci, bo wówczas przedsiębiorstwa świadczące usługi czy oferujące jakieś towary są optymalizowane do naszych potrzeb i do naszych sugestii.

Brać udział czy nie brać?

Jeśli zatem przeprowadzane są badania opinii publicznej, to bezapelacyjnie powinniśmy brać w nich udział. Nie wszystkie badania przeprowadzane są fachowo i profesjonalnie, ale z pewnością te prowadzone przez firmę Biostat takie właśnie są. Więcej informacji na temat wspomnianej agencji badawczej przeczytać można na stronie biostat.com.pl, ale jedno jest pewne – jest to agencja doświadczona, zatrudniająca profesjonalnych pracowników, którzy zadbają o to, by badanie przebiegło szybko i sprawnie na tyle, na ile to możliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *