Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

młot wyburzeniowy do koparki
Maszyny budowlane Narzędzia budowlane

Młot wyburzeniowy do koparki.

Realizacja prac wyburzeniowych na dużą skalę, wymaga zastosowania profesjonalnego sprzętu, który ułatwi prowadzenie wszelkich prac destrukcyjnych w budownictwie. Najważniejsze będą tutaj rzecz jasna profesjonalne młoty wyburzeniowe, montowane na koparkach i koparko ładowarkach w miejsce tradycyjnej łyżki, które zapewnią nam bardzo dobre warunki do realizacji prac wyburzeniowych. Warto tutaj jednak przyjrzeć się nieco bliżej młotom wyburzeniowym do koparek, aby przekonać się, że zastosowanie tego typu urządzeń jest w przypadku prowadzenia prac wyburzeniowych najważniejsze.

Korzystne aspekty zastosowania młotów wyburzeniowych do koparek.

W przypadku realizacji jakichkolwiek prac wyburzeniowych, czy to w kwestii wyburzeń budynków, czy też demontażu nawierzchni drogowej, zachodzi konieczność użycia bardzo dużej siły uderzenia, mającej na celu zniszczenie istniejącej struktury budowlanej, przeznaczonej do rozbiórki. Nawet najlepsze młoty pneumatyczne, będą miały poważne trudności podczas realizacji tego zadania, gdyż siła ich uderzenia wynosi tutaj maksymalnie 10-12 J, a to niezbyt dużo w przypadku solidnego betonu zbrojonego. Tutaj potrzeba o wiele większej energii uderzenia, a co za tym idzie, człowiek nie byłby w stanie nawet utrzymać takiego urządzenia. Wobec powyższego też, młoty wyburzeniowe do koparek będą w takich przypadkach rozwiązaniem idealnym, gwarantującym nam zarówno odpowiednią energię uderzenia (dochodzącą nawet do powyżej 1000 J), jak również zapewniającym bezpieczne warunki pracy. W końcu tutaj operator nigdy nie będzie znajdywać się bezpośrednio w miejscu wyburzenia tylko w kabinie koparki tuż obok, zabezpieczony a przez to też, mogący o wiele precyzyjniej sterować koparką i samym młotem wyburzeniowym.

Działanie młotów wyburzeniowych do koparek.

Warto tutaj także powiedzieć sobie nieco więcej na temat samego działania młotów wyburzeniowych do koparek. Otóż urządzenia te montowane są na odpowiednim adapterze do konkretnego modelu koparki, gdzie przytwierdzane są na wysięgnik w miejsce montażu łyżki. Warto tutaj pamiętać, iż młot tego typu zawsze będzie powodować dodatkowe obciążenie ramion wysięgnika, toteż odpowiednie łożyskowanie i uszczelnienie będzie niezbędne. Przykładowo młoty wyburzeniowe arrowhead zostały przez producenta wyposażone w specjalne warstwy amortyzacyjne, których zadaniem jest minimalizacja drgań przenoszonych na ramię, aby niepotrzebnie nie było ono nadmiernie obciążanie. Napędzanie młota realizowane jest tutaj z reguły hydraulicznie, z wykorzystaniem układu hydraulicznego koparki, co oczywiście w dużej mierze będzie determinować dobór młota do konkretnego modelu maszyny. Generalnie jednak, trzeba przyznać, iż młoty wyburzeniowe do koparek to urządzenia bardzo przydatne w budowlance, szczególnie zaś w przypadku realizacji prac wyburzeniowych w budownictwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *