Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Zdrowie

Łysienie, jego przyczyny i metody leczenia.

Łysienie może dotknąć praktycznie każde z nas, aczkolwiek trzeba tutaj zaznaczyć, iż zdecydowanie bardziej, na utratę włosów są panowie niż panie. Jest to dolegliwość występująca w wielu wariantach, a każdy z nich charakteryzuje się odmiennymi przyczynami i przebiegiem. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej kwestii tego, jak skutecznie zwalczać łysienie, tym bardziej, iż dla wielu panów bujny zarost jest bardzo ważny i przekłada się na wyższy komfort codziennej egzystencji. Dzięki temu bowiem, będziemy mogli już od samego początku procesu łysienia, wychwycić zmiany i udać się trychologa, czyli lekarza zajmującego się naszą czupryną.

Łysienie i jego rodzaje.

Musimy przede wszystkim pamiętać o tym, iż łysienie występuje w kilku różnych wariantach, o zróżnicowanym przebiegu i podłożu. Do najczęściej pojawiających się należy tutaj zaliczyć:

  • Łysienie telogenowe – polega na skróceniu fazy wzrostu włosa. Charakteryzuje się utajonym przebiegiem, co prowadzi do tego, iż jest obserwowalne dopiero po około 3-6 miesiącach o wystąpienia.
  • Łysienie androgenowe – pojawia się w wyniku wrażliwości mieszków włosowych na androgeny. Występuje zdecydowanie najczęściej. Dotyka około 70% mężczyzn o około 40% kobiet w pewnym okresie życia.
  • Łysienie plackowate – choroba mogąca wpływać na wszystkie partie włosów, charakteryzuje się występowaniem wyłysiałych obszarów na głowie.
  • Łysienie bliznowaciejące – bardzo rzadki przypadek, prowadzący do nieodwracalnego uszkodzenia mieszków włosowych. Prowadzi do trwałego utracenia owłosienia.
  • Łysienie łojotokowe – pojawia się w wyniku nieleczonego łojotoku o podłożu androgenozależnym. Przebiega w zbliżony sposób co łysienie androgenowe.

Jak więc widzimy, łysienie występuje w wielu różnych wariantach, dlatego też kluczową kwestią jest każdorazowo, przeprowadzenie kompletnego badania trychologicznego, celem ustalenia konkretnego rodzaju łysienia, jego przyczyn i metodologii leczenia.

Jak leczyć problemy z łysieniem?

Przede wszystkim będziemy tutaj mieć do czynienia z kompleksowym leczeniem trychologicznym. Niemniej jednak w wielu przypadkach, możliwe do zastosowania będą także odpowiednio dobrane terapie ziołowe na porost włosów. W przypadku terapii ziołowych mamy do czynienia z bezpiecznymi preparatami naturalnymi, które nie będą prowadzić do jakichkolwiek skutków ubocznych. Co zaś najważniejsze, jest to leczenie w pełni naturalne. Może trzeba będzie zaczekać nieco dłużej na odpowiednie, zadowalające efekty, jednakże bezpieczeństwo w trakcie leczenia stoi w tym przypadku na zdecydowanie najwyższym poziomie.

Podsumowanie.

Musimy więc powiedzieć, iż łysienie to bardzo nieprzyjemna dolegliwość, której jednak w większości przypadków można się pozbyć i odzyskać bujną czuprynę. Kluczowe będzie jednak prawidłowo przeprowadzone badanie trychologiczne. Dlatego też, tak istotną kwestią jest wizyta u trychologa, jak tylko zauważymy jakiekolwiek objawy łysienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *