Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

krajalnice do wędlin
Gastronomia

Krajalnice do wędlin – jaką wybrać?

Krajalnice do wędlin i sera stanowią element wyposażenia takich obiektów jak sklepy mięsne, supermarkety, masarnie czy też lokale gastronomiczne. Są to praktyczne i wydajne urządzenia, dzięki którym krojenie nawet dużych ilości towaru nie stanowi problemu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru krajalnicy

Najważniejszym elementem krajalnicy jest nóż, który się w niej znajduje. To od jego jakości zależy czy maszyna będzie pracować wydajnie oraz, czy plasterki będą równe i estetyczne. Dlatego też powinien być on wykonany z takich materiałów jak tytan lub stal nierdzewna. Ważna jest także jego średnica, idealna jej wartość to między 17 a 22 cm. Taki nóż z łatwością poradzi sobie z wędlinami, a nawet twardymi serami.

Kolejna ważna kwestia, jaką trzeba wziąć pod uwagę, to możliwość regulacji grubości plastrów. Najlepsze modele na rynku pozwalają na krojenie produktów na dowolnie grube plasterki w zakresie od 0 do 20 mm. Dzięki temu wędliny i sery mogą być estetycznie przygotowane i podawane gościom.

Jednak doskonały nóż nic nie zdziała, jeżeli reszta urządzenia nie będzie dotrzymywała mu kroku. Dlatego jakość obudowy oraz innych elementów także ma znacznie. Warto dokładnie przyjrzeć się wykończeniu, zastosowanym materiałom, jak też rozwiązaniom technicznym. Zanim dokonasz zakupu, przekonaj się, czy interesujący Cię model ma:

  • Mocny silnik w przypadku urządzeń elektrycznych;
  • Antypoślizgowe nóżki – dzięki nim urządzenie przez cały czas pracy pozostaje w jednym miejscu;
  • Możliwość szybkiego i łatwego czyszczenia – urządzenie łatwo się rozkłada i składa;
  • Pojemnik na produkty umieszczony pod kątem w stosunku do noża – w ten sposób grawitacja pomaga przesuwać wędliny w stronę ostrza w odpowiednim tempie;
  • Bezpieczne ostrze – powinno być zakryte w taki sposób, by kroiło bez przeszkód produkty spożywcze, ale nie stanowiło zagrożenia dla dłoni osoby obsługującej krajalnicę.

Krajalnice do wędlin – gdzie kupować

Ważne jest także, to gdzie kupujesz dany model krajalnicy. Na rynku dostępnych jest wiele produktów niskiej jakości, dlatego warto skorzystać z pomocy firm takich jak Invest Horeca, która już od wielu lat zajmuje się dystrybucją wysokiej klasy sprzętu gastronomicznego, w tym także krajalnic do wędlin.

Jeżeli poszukujesz solidnego urządzenia, odwiedź stronę https://investhoreca.pl/krajalnice-do-wedlin-i-sera. Znajdziesz tam szeroki asortyment produktów znanych marek, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Zatem nie zwlekaj, kup swoją nową krajalnicę do wędlin i sera już teraz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *