Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Pasje

Korzyści płynące z uprawy Różanecznika w przydomowym ogrodzie.

Wśród wielu różnorodnych krzewów ozdobnych do naszych ogrodów, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, bez najmniejszego cienia wątpliwości będą Azalie, które charakteryzują się stosunkowo niskimi wymaganiami w zakresie pielęgnacji, a jednocześnie stanowić mogą wyjątkowo dobre uatrakcyjnienie naszego ogrodu. W końcu każdy ogród zapewniający nam wysoki poziom estetyki przy małej ilości czasu poświęconego na jego pielęgnację to prawie jak dar z nieba. Zamiast ciągłe dłubać w ogrodzie i go pielęgnować, znajdziemy odpowiednią ilość czasu na relaks wśród zieleni, szumiących liści, oraz śpiewu ptaków, a to z cała pewnością lepsze zajęcie niż prace ogrodnicze

Przygotowanie do uprawy Azalii.

Niemniej nie ma tak łatwo, że nie trzeba robić zupełnie nic, bowiem chcąc uprawiać Różanecznik w przydomowym ogrodzie, trzeba będzie zwrócić szczególną uwagę na kwestię przygotowania odpowiednich warunków uprawy. Do zdecydowanie najważniejszych zadań będzie tutaj należeć kwestia wyboru dogodnego stanowiska uprawy oraz przygotowania gleby. Musimy pamiętać o tym, iż Różaneczniki, tak jak pozostałe rośliny z rodziny Rhododendron, wymagać będą od nas przygotowania gleby o dość kwaśnym odczynie pH, utrzymującym się na poziomie około 5-6,5, w zależności od konkretnej odmiany. Najlepszą glebą do uprawy tego typu krzewów będzie mieszanka torfu nie odkwaszonego, kory sosnowej oraz gleby ogrodniczej, przygotowana z równych proporcji. Trzeba także pamiętać o prawidłowym dobrze stanowiska uprawy, które powinno charakteryzować się sporym zacenieniem. W tym celu dobrym rozwiązaniem może być sąsiedztwo większych drzewek i krzewów ozdobnych w naszych ogrodach, które takowy cień zagwarantują. Można także pomyśleć o oczku wodnym w niedalekiej odległości od stanowisk uprawy Różaneczników, które zapewni lokalne podniesienie wilgotności, bowiem rośliny te uwielbiają także dość wilgotny mikroklimat.

Estetyka małym nakładem pracy.

Widzimy więc dość wyraźnie, iż uprawa Różaneczników nie jest nazbyt wymagająca w zakresie codziennej pielęgnacji. wystarczy prawidłowo dobrać stanowisko i odpowiednio przygotować mieszankę gleby, aby wszystko było przygotowane jak należy. Pozostanie nam jedynie jeszcze dobrać konkretne odmiany, zwracając rzecz jasna uwagę na kwestię ich mrozoodporności, bowiem nie wszystkie odmiany nadają się do tego aby przetrwać całą zimę w ogrodzie. Z reguły trzeba będzie popytać w sklepie, bowiem sprzedawca powinien być najlepiej zorientowany w zakresie tego, które odmiany przystosowane są do wytrzymywania mrozów a które trzeba będzie na zimę chować w pomieszczeniach gospodarczych. Z reguły jednak większość odmian doskonale radzi sobie nawet z mrozem powyżej dwudziestu stopni Celsjusza, a co za tym idzie, bez problemów powinny przetrwać nawet najsurowsze zimy w naszej strefie klimatycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *