Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Marketing

Kolportaż ulotek – informacje o tego rodzaju pracy

Kolportaż ulotek to nic innego jak roznoszenie ulotek w różny sposób – w zależności od tego jaką strategię reklamy zażyczył sobie pracodawca. A więc spotkamy się z rozdawaniem ulotek na ulicach, ale także roznoszeniem ich prosto pod dom klientów, hurtowo a czasem tylko do wybranej grupy klientów. W tym artykule postaram się przybliżyć ten temat nieco bliżej potencjalnym pracownikom, określę charakter tej pracy, do kogo jest kierowana a także przedział zarobków

Kolportaż ulotek – praca dla młodych?

Na tego rodzaju pracę decydują się bardzo często osoby młodociane, a także młodzież w liceum czy technikum. Praca jest o tyle dobra że nie potrzeba tutaj praktycznie żadnego doświadczenia a więc jest to dobry start dla osób które poszukują pracy aby zarobić na swoje przyjemności. Nie jest jednak to regułą aby przy kolportażu pracowały jedynie osoby młode dlatego w tego rodzaju pracy może nająć się praktycznie każdy. Nie ma limitu wieku ani określonej płci. W tej pracy może pracować każdy – potrzebne są jedynie chęci, sprawne nogi i entuzjazm. Należy jednak podkreślić że z powodu specyfiki tego rodzaju zawodu będziemy musieli zmierzyć się z przemierzaniem długich kilometrów – czasem podczas ładnej pogody, czasem jednak w deszczu, śniegu czy innych nieprzyjemnych warunków atmosferycznych. Jednak jest to bardzo atrakcyjna rzecz dla osób które lubią się ruszać – w tej pracy można dotlenić mózg, poznać osiedla, oraz zrobić formę – co jest mało możliwe przy pracy w biurze. Dlatego też roznoszenie ulotek może być atrakcyjną pracą dla osób które chcą spalić zbędne kilogramy, nie potrafią usiedzieć na miejscu lub po prostu chcą poprawić swoją kondycje.

Chcę zostać kolporterem – gdzie mam szukać pracy?

Praca dla kolporterów oferowana jest praktycznie w każdym mieście. W zależności od wielkości miasta na pewno jest różna ilość stanowisk do zaoferowania – np. kolportaż ulotek w Warszawie będzie potrzebował więcej osób aniżeli w małym mieście, jednak myślę że każdy chętny znajdzie coś dla siebie. Warto jednak pamiętać, że praca taka może mieć inny charakter w różnych miastach i miasteczkach – jeżeli nie mamy miejsc przez które przewija się duża liczba osób praca przy rozdawaniu ulotek będzie mniej potrzebna aniżeli praca kolportera który będzie dostarczał ulotki i reklamy pod dom. Tą kwestię rozwiejesz w trakcie rozmawiania o pracę z potencjalnym pracodawcą w swoim mieście. W każdym mieście może się to nieco różnić.

Ile zarobię roznosząc ulotki?

Trudne jest określenie jednoznacznie ile kolporter jest w stanie zarobić. Są dwa popularne metody do rozliczania się z pracownikami – mianowicie stawka godzinowa oraz stawka od ulotki. Każda sprawdza się w innych warunkach więc warto przedyskutować tą kwestię i przemyśleć co jest lepsze. Zazwyczaj jednak kolporter może zarobić między cztery a dziesięć złotych na godzinę. Jest to atrakcyjny zarobek zwłaszcza że kolporter może elastycznie dopasować swoje godziny pracy – nie muszą one kolidować ze szkołą czy innymi zajęciami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *