Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Pojemnik plastikowy do transportu towarów
Przemysł

Kisteny i pojemniki plastikowe – czy warto stosować?

Coraz częściej możemy się spotkać z zastosowaniem tworzyw sztucznych, jaka palet oraz skrzyń i pojemników do przechowywania różnego rodzaju produktów. Dzieje się tak za sprawą łatwej dostępności do tego materiału, który bardzo często pozyskiwany jest drogą recyklingu.

Co także stawia go w pozytywnym świetle ze względu na proekologiczny charakter. Zamiast więc do przechowywania np. żywności używać opakowań drewnianych używane są przez przedsiębiorstwa skrzyniopalety oraz kisteny, które produkowane są właśnie z plastiku.

Przewaga pojemników plastikowych

Jakie są jednak korzyści wypływające ze stosowanie tego typu pojemników? Jest ich kilka. Na początek trzeba powiedzieć, że mają one jednorodną i jednolitą strukturę, co powoduje, że są one dużo mniej podatne na uszkodzenia i zniszczenie niż inne tego rodzaju pojemniki i skrzynie, które składają się z wielu połączonych ze sobą elementów, które pod wpływem ciężaru albo niekorzystnych warunków atmosferycznych mogą prowadzić do łatwego uszkodzenia. Rzadko natomiast zdarza się to w przypadku plastiku, który może ulec zniekształceniu lub zniszczeniu w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych ale o ekstremalnym charakterze, co nie zdarza się często.

Dodatkowo plastik dużo wolniej starzeje się niż drewno. Dlatego istnieje mniejsze ryzyko zniszczenia takiej palety podczas eksploatacji w nieoczekiwanym momencie. Poza tym trudniej jest w drewnie wykryć powstałą wadę. Natomiast w plastikowych paletach oraz skrzyniach doskonale uszkodzenia widać i można w odpowiednim momencie zareagować i wymienić uszkodzone opakowanie.

Utrzymanie pojemników

Pojemnik plastikowy do przechowywania i transportu (zobacz: http://www.utzgroup.com.pl/…/produkty-standardowe/) towarów jest też łatwiejszy w utrzymaniu, ze względu na swoją budowę. Dzięki temu proces czyszczenia oraz dezynfekcji odbywa się dużo prościej i przede wszystkim dużo szybciej niż w przypadku drewnianych rozwiązań. Sama też struktura plastiku nie umożliwia gromadzenia się żadnych drobnoustrojów oraz bakterii i zarazków dlatego łatwiej jest utrzymać niezbędne warunki sanitarne.

Dodatkowo plastikowe pojemniki i kisteny umożliwiają na wykorzystanie ich powierzchni na umieszczenie tam logo i nazwy przedsiębiorstwa, co może być przydatne, jako dodatkowe źródło promocji przedsiębiorstwa, która zajmuje się produkcją np. żywności (owoców i warzyw) i pakuje owe produkty do takich pojemników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *