Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Przemysł

Kabina lakiernicza w warsztacie lakierniczym.

Stałe podnoszenie jakości realizowanych prac to dla każdego przedsiębiorcy kwestia zdecydowanie najważniejsza. Tak samo dzieje się też w przypadku przemysłu lakierniczego, gdzie na każdym kroku wdrażane są innowacje technologiczne, pozwalające na jeszcze lepsze osiągi, na lepszą jakość produktu końcowego. W tym zaś szczególnym przypadku kluczowa rolę odgrywać będzie czystość atmosfery w której realizowana jest praca lakiernicza. Co prawda lakiernie wyposażone są w profesjonalne systemy nawiewno wywiewne z odpowiednim poziom filtracji powietrza, niemniej jednak nie zawsze jest to wystarczającym do osiągania najlepszych efektów pracy. Zobaczmy co można będzie osiągnąć wprowadzając do wnętrz pomieszczeń lakierniczych dodatkową kabinę lakierniczą.

Co to jest kabina lakiernicza?

W pierwszej jednak kolejności warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, czym w rzeczywistości jest kabina lakiernicza. Otóż jest to dodatkowe pomieszczenie, swoim wyglądem zewnętrznym przypominająca nieco garaż, która jest montowana wewnątrz hali lakierni przemysłowej. Wnętrze kabiny lakierniczej jest szczelnie odizolowane od pomieszczenia skutkiem czego nie ma najmniejszej szansy na to, aby przedostały się tam jakikolwiek zanieczyszczenia. Oczywiście przepływ powietrza musi być realizowany toteż kabina wyposażona jest w odpowiedniej jakości filtry, które gwarantują sprawny przepływ powietrza pomiędzy wnętrzem kabiny a pomieszczeniem w którym jest zamontowana. Oczywiście tutaj na drodze przepływu montowane są dodatkowo odpowiednie filtry do kabin lakierniczych, dzięki czemu ewentualne zanieczyszczenia z pomieszczenia nie trafiają do wnętrza kabiny. W ten sposób stworzone jest oddzielne, odseparowane pomieszczenie, w którym można realizować proces nakładania lakieru na elementy metalowe przy minimalnym, niezauważalnym wręcz poziomie zanieczyszczeń. Dzięki temu też, efekty pracy są o wiele lepsze, niż w przypadku prowadzenia prac lakierniczych w dużej hali warsztatowej.

Wyposażenie kabiny lakierniczej.

Poza odpowiednim systemem wentylacji i filtrami lakierniczymi, kabiny wyposażone są we wszystkie elementy, niezbędne w takim pomieszczeniu. Ze strony zewnętrznej podpinamy zasilanie kabiny, oraz doprowadzamy sprężone powietrze, niezbędne w procesie lakierniczym, zaś wewnątrz znajdziemy odpowiednie gniazdka prądowe oraz przyłącza sprężonego powietrza, aby bez trudu podłączyć pistolet lakierniczy z lakierem. Generalnie rzecz wiec ujmując, można tutaj powiedzieć, iż zastosowanie kabiny lakierniczej podnosi w bardzo wyraźny sposób jakość realizowanych prac lakierniczych, a co za tym idzie, jest to całkiem dobra i wartościowa inwestycja. Co prawda kabina lakiernicza jest sporym wydatkiem, niemniej jednak przy zwiększonych osiągach jakościowych można będzie liczyć na większą liczbę, lepszych i bardziej owocnych klientów, a to przecież w każdej branży jest kwestia zdecydowanie najważniejszą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *