Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Przemysł i Produkcja

Jakość realizacji prac lakierniczych.

Osiągnięcie wysokiego poziomu jakości realizowanych prac lakierniczych wymaga odpowiedniego podejścia do przygotowania pracy. Najważniejszą kwestią jest tutaj oczywiście utrzymanie czystości na warsztatach lakierniczych, oraz zapewnienie atmosfery wolnej od lotnych zanieczyszczeń. Wszystkie te zabrudzenia i lotne zanieczyszczenia, będą przekładać się bowiem na obniżenie poziomu jakości realizowanych prac. Aby to osiągnąć trzeba będzie przede wszystkim zastosować odpowiedniej klasy filtry ścienne, podłogowe i sufitowe. Trzeba będzie także wdrożyć dobry system wentylacji wraz z filtracją. Ostatecznie można także zainwestować w dodatkową kabinę lakierniczą, która zagwarantuje najwyższy, możliwy obecnie do osiągnięcia poziom jakości realizowanych prac lakierniczych.

System wentylacji oraz filtry wewnętrzne.

Najważniejszym i pierwszym krokiem na drodze do utrzymania czystości wewnątrz pomieszczeń warsztatu lakierniczego jest oczywiście wentylacja. Kluczowe jest jednak to, aby nasz system nawiewno-wywiewny był wyposażony w odpowiedniej jakości filtry kieszeniowe, służące do przechwytywanie lotnych zanieczyszczeń atmosferycznych. W powietrzu zewnętrznym zawsze występuje stosunkowo sporo zanieczyszczeń, toteż warto je starannie odseparować, zanim powietrze wtłoczymy do warsztatu lakierniczego. Ułatwi nam to dalsze prace nad utrzymaniem czystej atmosfery roboczej w strefach bezpośredniego nakładania lakieru.

Jeśli nasz system wentylacji z filtracją będzie działać absolutnie bez zarzutu, będziemy mogli przystąpić do pozbywania się zanieczyszczeń pochodzenia wewnętrznego. Oczywiście tutaj dochodzą także te zanieczyszczenia, które przedostały się przez filtr na systemie wentylacji. Aby usunąć pozostałe, unoszące się w powietrzu zanieczyszczenia, stosujemy filtry sufitowe dla zakładów lakierniczych. Są to filtry osadowe. Zanieczyszczenia lotne, unoszące się w powietrzu będą osiadać na filtrze, gdzie zostaną wchłonięte do jego struktury. Oczywiście filtry te będą z konieczności podlegać okresowej wymianie na nowe.

Inwestycja w kabinę lakierniczą.

Ostatecznie, aby osiągnąć maksymalny, możliwy do osiągnięcia poziom jakości realizacji prac lakierniczych, można zainwestować spore pieniądze w kabinę lakierniczą. Tutaj także trzeba będzie dodatkowo, regularnie wymieniać odpowiednie filtry przeznaczone do kabin lakierniczych. Koszty jednakże nie są jakieś zabójcze, w porównaniu do korzyści, jakie niesie za sobą posiadanie kabiny lakierniczej.
Sama kabina lakiernicza to coś w rodzaju dodatkowego pomieszczenia wewnątrz warsztatu, wyposażonego w własny, niezależny system wentylacji, filtracji i sprężania powietrza. Dzięki temu, nawet sprężone powietrze jest perfekcyjnie czyste i wolne od zanieczyszczeń. Oczywiście zakup kabiny lakierniczej wiąże się ze stosunkowo sporymi kosztami, niemniej jednak ostateczne korzyści płynące z jej posiadania w pełni rekompensuje konieczność poniesieni sporych wydatków. Można wręcz powiedzieć, iż jest to inwestycja jak najbardziej opłacalne w tym zakresie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *