Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Pasje

Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo na polowaniach.

Jednym ze zdecydowanie najważniejszych zagadnień nurtujących bez wątpienia każdego myśliwego jest kwestia zagwarantowania sobie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w trakcie każdego polowania. Jest to zagadnienie na tyle istotne, iż większość profesjonalnie zajmujących się myślistwem osób, dużo czasu spędza w sieci oraz w sklepach myśliwskich, aż ostatecznie uda im się skompletować profesjonalny zestaw odzieży myśliwskiej, gwarantujący wysoki poziom bezpieczeństwa na każdym kroku. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej kwestii wyszukiwania elementów odzieży myśliwskiej oraz sprawdźmy, na które z nich powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

Obuwie myśliwskie najważniejsze.

W pierwszej kolejności, bez dwóch zdań, powinniśmy zwrócić swoją uwagę na prawidłowy dobór obuwia myśliwskiego, które w tym przypadku będzie odgrywać zdecydowanie najważniejszą rolę. Leśne ścieżki oraz bezdroża pełne są przecież wystających korzeni, ostrych kamieni, a także porozrzucanych przez ludzi gwoździ czy też nawet potłuczonego szkła. Każdy kontakt z tymi elementami grozi poważnym skaleczeniem, toteż dobre obuwie myśliwskie powinno stanowić podstawę wyposażenia. Musi ono charakteryzować się odpowiednio twardą podeszwą, odporną na przypadkowe przebicie, jak również zapewniać bezpieczeństwo kostki, czyli być odpowiednio wysokie. W ten sposób zabezpieczymy się przed najczęstszymi urazami w trakcie polowania, którymi są skaleczenia stóp oraz inne ich urazy mechaniczne, takie jak skręcenie chociażby kostki. Oczywiście dobre buty myśliwskie, zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa będą dość kosztowne, niemniej jednak warto tutaj pamiętać, iż nasze zdrowie i bezpieczeństwo warte jest w tym przypadku każdych pieniędzy. Druga sprawa, to fakt, iż dobre buty myśliwskie, uznanego producenta, z całą pewnością przetrzymają kilka ładnych sezonów, a to przekłada się na nasze oszczędności, skoro nie musimy co sezon zanosić paruset złotych do sklepu. Lepiej raz wydać prawie tysiąc złotych na solidne buty myśliwskie i mieć święty spokój z jednocześnie zagwarantowanym wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Odzież myśliwska.

Oczywiście musimy także być świadomi pozostałych zagrożeń, czyli wszystkich przypadkowych zadrapań i skaleczeń na które każdy myśliwy jest narażony w lesie. Warto także mieć na uwadze pokąsanie przez komary, osy czy też szerszenie. Warto tutaj wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności profesjonalne zestawy ubrań myśliwskich, które z reguły zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa w każdym przypadku. Oczywiście nie każdemu taki zestaw będzie idealnie leżał pod każdym względem, niemniej jednak stanowi to dobrą podstawę do dalszego kompletowania własnego zestawu. Skoro będziemy już posiadać solidną kurtkę myśliwską oraz tak samo solidne spodnie myśliwskie, to potem, dokupienie pozostałych elementów będzie tylko kwestią czasu. Ostatecznie przecież chodzi nam nie o to, aby skompletować zestaw szybko, tylko o to, aby był skompletowany dobrze. Jednym słowem trzeba tutaj trochę funduszy oraz cierpliwości o rozsądku na zakupach, a z cała pewnością uda nam się zakupić dobre elementy odzieży myśliwskiej gwarantującej wysoki poziom komfortu oraz bezpieczeństwa w trakcie każdego polowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *