Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

przeprowadzka mieszkania
Logistyka

Jak się przeprowadzić?

Przeprowadzka do nowego mieszkania to duża zmiana, na którą zazwyczaj się cieszymy. Choć związany z tym proces zazwyczaj  przyprawia nas o dreszcze. Osobom, które pierwszy raz organizują przeprowadzkę sprawa może wydawać się prosta, przecież nie ma nic trudnego w zapakowaniu, przeniesieniu i rozpakowaniu rzeczy. Niestety w praktyce wygląda to zupełnie inaczej, szczególnie jeżeli decydujemy się przeprowadzić na własną rękę bez pomocy żadnej firmy. Wprowadzenie się do nowego domu zazwyczaj jest trudniejsze, niż wyprowadzka. Dzieje się tak, ponieważ w tym wypadku znacznie trudniej ustawić wszystkie rzeczy, okazuje się też, że mamy mnóstwo zbędnych przedmiotów na które w nowym mieszkaniu nie ma miejsca.

Pakowanie

Podczas pakowania warto mieć jedno pudełko startowe do którego włożymy rzeczy pierwszej potrzeby, takie jak szczoteczka do zębów, bielizna, piżama, ręcznik. To oszczędzi nam sporo czasu, podczas szykowania się do snu lub drugiego dnia do pracy. Kolejna rzecz to wielkość kartonów – lepiej przygotować sobie mniejsze pudełka, niż męczyć się i dźwigać takie, które ciężko będzie nawet podnieść. W każdym domu znajduje się mnóstwo zbędnych rzeczy, przed wyprowadzką najlepiej pozbyć się tych przedmiotów, których nie używamy lub są zniszczone – odłóżmy sentymenty na bok. Podczas przeprowadzki (www.fortis-przeprowadzki.pl) zazwyczaj kilka rzeczy ulega zniszczeniu przez nieuwagę i pośpiech podczas pakowania. Pamiętajmy, aby dobrze zabezpieczyć wartościowe przedmioty i szkło. Każdy karton powinien być podpisany, nie ma się co łudzić, że zapamiętamy, co gdzie się znajduje. Takie rzeczy jak ubrania można zapakować w worki na śmieci, w ten sposób będzie można zaoszczędzić sporo miejsca.

Przewożenie

Choć każdy z nas chciałby przewieźć wszystkie rzeczy na raz, lepiej zaplanować przeprowadzkę na kilka dni np. w wolny weekend. Jeżeli każdego dnia przewieziemy i rozpakujemy część rzeczy zachowamy w nowym mieszkaniu większy porządek i nie będziemy musieli mieszkać z kartonowymi pudłami przez kolejny tydzień. Przeprowadzka z logistycznego punktu widzenia to nic trudnego, jednak, gdy przychodzi czas pakowania okazuje się, że mamy dużo więcej rzeczy, niż początkowo nam się wydawało, a ich rozpakowanie i ułożenie jest czasochłonnym zajęciem. Niekiedy najlepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, dzięki, której będzie można oszczędzić sporo czasu i pieniędzy. To dobre rozwiązanie szczególnie wtedy, gdy mamy również meble, które przed przewiezieniem trzeba rozkręcić. Przeprowadzka wcale nie musi być koszmarem, trzeba tylko odpowiednio ją zaplanować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *