Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Zdrowie

Jak pozbyć się rumienia skórnego?

Rumień to jedna z poważniejszych dolegliwości dermatologicznych. Objawia się przede wszystkim nadmiernym zaczerwieniem skóry twarzy w wyniku wysiłku, zmiany temperatury otoczenia, czy też nawet w wyniku spożycia alkoholu. Przyczyny pojawienia się dolegliwości mogą być różne. Często są to przyczyny bakteryjne bądź wirusowe. Choroba rozwija się na przykład w przypadku przechodzenia przez grypę. Warto tutaj podkreślić także fakt, iż początkowo ma ona charakter czasowy. Po tygodniu czy dwóch może po prostu zaniknąć. Nie jest to jednak równoznaczne z wyleczeniem, bowiem przy najbliższej okazji znowu wraca. Dlatego też, należy podjąć odpowiednie działania, mające na celu pozbycie się tej dolegliwości trwale. Choć trzeba pamiętać, iż nie jest to ani takie proste, ani też łatwe.

 

Leczenie rumienia.

Dolegliwość tego typu wynika przede wszystkim z rozszerzonych naczynek krwionośnych w obrębie skóry twarzy. Mają one także tendencję do pękania, skutkiem czego widać wyraźny kolor czerwony. Kluczowe będzie więc ich zamknięcie. Można to zrobić bądź poprzez odpowiednie leczenie bądź przez zabiegi. W kwestii leczenia powinniśmy skupić się na lekach i maściach, zawierających przede wszystkim witaminę B3, która wspiera odbudowe komórek w zakresie naczynek krwionośnych. Ogranicza ona występowanie infekcji skórnych, oraz wpływa na zmniejszanie podrażnień skórnych. Będzie mieć więc bardzo dobry i korzystny wpływ w przypadku leczenia rumienia.

Pełna likwidacja rumienia będzie jednakże w wielu wypadkach wymagać ingerencji w naczynka krwionośne. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się tutaj być terapia z zastosowaniem lasera. Emituje on wiązkę światła o określonej długości, która przechodząc przez skórę nie niszczy jej. Dostaje się za to do naczynek krwionośnych, gdzie w kontakcie z hemoglobiną wydziela duże ilości ciepła (w przypadku zdrowych, nie rozszerzonych naczynek, nie dojdzie do kontaktu z hemoglobiną). W wyniku tego kontaktu i wzrostu temperatury, naczynka krwionośne zostają trwale zamknięte. To prowadzi do ich obumierania, a następnie resorpcji, czyli wchłonięcia przez organizm. Ostatecznie, na ich miejscu pojawiają się zupełnie nowe, zdrowe naczynka, co przekłada się na likwidację rumienia na twarzy.

Podsumowanie

Generalnie rzecz wiec ujmując, możemy powiedzieć, iż likwidacja rumienia na twarzy wymagać będzie terapii laserowej. Aczkolwiek w przypadku mniej zaawansowanej choroby, możemy skutecznie leczyć dolegliwość przy pomocy maści i innych preparatów. W każdym razie, niezależnie od poziomu zaawansowania choroby, kwestią kluczową jest prowadzenie leczenia, bowiem w przeciwnym razie, zmiany skórne mogą zmienić charakterystykę na trwałą, co niestety nie będzie korzystne dla naszego zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *