Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Przemysł

Filtracja powietrza w przemyśle lakierniczym.

Jedną ze zdecydowanie najważniejszych kwestii w branży lakierniczej, jest prawidłowe podejście do filtracja powietrza wprowadzanego do wnętrza pomieszczeń warsztatowych. Poziom czystości atmosfery panującej wewnątrz, będzie się bowiem przekładać na jakość realizowanych usług lakierniczych. Chodzi nam tutaj głównie o to, iż wszelkie zanieczyszczenia lotne, które unoszą się w pomieszczeniach lakierniczych, będą mogły przedostać się do strefy roboczej, a tam, w przypadku ich zmieszania się ze strumieniem lakieru, może dojść do niepożądanych sytuacji. Przyjrzymy się wobec tego nieco bliżej kwestii inwestycji w odpowiednie systemy filtracji powietrza wewnątrz warsztatów lakierniczych, aby osiągać dzięki temu jeszcze lepszy poziom pracy w swoim warsztacie.

Podstawowa filtracja powietrza.

W pierwszej kolejności należy sobie zdać sprawę z tego, iż bez odpowiednich inwestycji nie da się zbyt wiele osiągnąć. Dlatego też, należy przygotować się na wydatki, z których największym będzie inwestycja w zespół nawiewno wywiewny, realizujący proces wymiany powietrza z otoczeniem, z jednoczesnym jego oczyszczaniem w obydwu kierunkach. Chodzi tutaj głównie o to, aby do wnętrza pomieszczeń warsztatowych nie przedostawały się lotne zanieczyszczenia z zewnątrz, a także o to, aby na zewnątrz nie wydostawały się lotne zanieczyszczenia chemiczne (mgiełka lakiernicza), aby nie dopuścić do zanieczyszczania środowiska. Dobry system nawiewno wywiewny zagwarantuje nam podstawowe oczyszczenie powietrza, dzięki czemu kolejne działania będą już mniej pochłaniające w strefie finansowej. W systemach tego typu trzeba jedynie pamiętać o tym, aby zainstalowany na wlocie i wylocie powietrza, filtr kieszeniowy był regularnie wymieniany a także dopasowany do rodzaju przechwytywanych zanieczyszczeń. W przeciwnym bowiem przypadku, niestety zbyt łatwo mogą się niektóre zanieczyszczenia przedostawać, a to jest sytuacja bardzo niepożądana.

Filtracja osadowa.

Bardzo ważną kwestią będzie tutaj także regularne przechwytywanie zanieczyszczeń unoszących się we wnętrzu pomieszczeń lakierniczych, które osadzają się na ścianach, suficie i podłodze. Tutaj niezbędny nam będzie odpowiednio dobrany filtr sufitowy dla lakiernictwa, który będzie przechwytywać osadzające się na suficie zanieczyszczenia i wiązać je w swoim wnętrzu. Dzięki temu, wszystkie osadzające się na suficie zanieczyszczenia nie będą mogły dalej się unosić i przedostawać do strefy roboczej, gdzie mogłyby wywierać negatywny wpływ na proces lakierniczy. Oczywiście wiąże się to z koniecznością kolejnych inwestycji, niemniej jednak nie będą one aż tak wymagające jak w przypadku inwestycji w zespół nawiewno wywiewny. Będą jednak potrzebne do dodatkowego podniesienia poziomu jakości realizowanych prac w warsztacie lakierniczym, dzięki czemu będzie on bardziej konkurencyjny na rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *