Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Przemysł

Filtracja powietrza doprowadzanego do kabiny lakierniczej.

Zastosowanie kabiny lakierniczej do realizacji prac lakierniczych to bardzo dobry pomysł, bowiem pozwoli ona na osiągnięcie jeszcze wyższego poziomu jakości realizowanych prac lakierniczych. Przede wszystkim zapewnia ona niemalże sterylne warunki do realizowania prac lakierniczych, a jednocześnie dostarcza wszystkich niezbędnych elementów wymaganych w lakiernictwie. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej kwestii eksploatacji kabiny lakierniczej oraz prawidłowego zastosowania odpowiednich filtrów do kabin lakierniczych, aby dzięki temu osiągać jeszcze lepsze efekty codziennej pracy lakierniczej.

Prawidłowe wykorzystanie kabiny lakierniczej.

Nie da się ukryć, iż aby kabina lakiernicza przynosiła odpowiednie zyski, należy ja prawidłowo wykorzystać. W tym celu powinniśmy zadbać nie tylko o prawidłowe jej wyposażenie, ale także o odpowiednie filtry do kabin lakierniczych, które będą dodatkowo filtrować wprowadzane do wnętrza powietrze. Dzięki temu jeśli po filtracji wstępnej na etapie wprowadzani powietrza do pomieszczenia lakierni, pozostaną jeszcze jakiekolwiek zabrudzenia, to już na etapie wtłaczania powietrza do wnętrza samej kabiny lakierniczej wszystkie pozostałe zanieczyszczenia pozostaną przechwycone. Dzięki temu też, praca przy zastosowaniu kabin lakierniczych jest o wiele lepsza, wydajniejsza a co najważniejsze umożliwia nam osiągnięcie lepszego poziomy jakości. Zarówno jakości ze względów czysto technicznych, jak w kwestiach estetycznych. Po prostu każde zabrudzenie, które trafi do wnętrza kabiny lakierniczej, będzie niestety wywierać negatywny wpływ na jakość realizowanych prac, a tego powinniśmy za wszelka cenę unikać.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Musimy tutaj także zdać sobie sprawę, iż praca kabiny będzie efektywna tylko wtedy, kiedy zaopatrzymy ja w odpowiednie filtry do kabin lakierniczych, jak również kiedy zadbamy o prawidłowe jej wyposażenie. We wnętrzu kabiny możemy zamontować odpowiednie pistolety lakiernicze wraz z wężami, bez konieczności martwienia o nic więcej. Nowoczesne kabiny gwarantują nam możliwość używania aerografów bezzbiornikowych, gdzie farba wlewana jest do pojemnika tuż obok kompresora, a następnie już od tego miejsca jest transportowana pod ciśnieniem całym wężem aż do pistoletu. W tym jednak przypadku musimy pamiętać o tym, aby za każdym razem po zakończeniu prac natychmiast przeprowadzić wnikliwe płukanie węża i pistoletu lakierniczego rozpuszczalnikami, bowiem przypadku pozostawienia farby wewnątrz może dojść do jej utwardzenia a w takim przypadku, niestety ale wąż jak i cały pistolet będzie do wyrzucenia.

Widać więc bardzo wyraźnie, iż kabiny lakiernicze są bardzo pożytecznym rozwiązaniem dla lakiernictwa, aczkolwiek trzeba tez umiejętnie je eksploatować, aby zapewnić sobie długi czas ich przydatności, oraz osiągać dobre efekty w codziennej pracy lakierniczej, co w przypadku braku podstawowej wiedzy o działaniu kabiny będzie dość trudne do osiągnięcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *