Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

mieszalnik do betonu
Maszyny budowlane

Eksploatacja łyżki mieszalnikowej do betonu.

Jedną ze zdecydowanie ciekawszych inwestycji w przypadku firm budowlanych, będzie zakupienie dodatkowej łyżki do posiadanej ładowarki kołowej. Oczywiście nie chodzi nam tutaj o zwykłą łyżkę, tylko łyżkę z mieszalnikiem do betonu, dzięki której pracownicy zyskają nowe możliwości oraz o wiele większy komfort w zakresie samodzielnego przygotowywania betonu, bezpośrednio na placu budowy. Musimy tutaj także pamiętać, iż nie jest to idealnym rozwiązaniem dla wszystkich ekip budowlanych, ale tylko dla tych, które zajmują się na przykład brukarstwem, ogrodzeniami, czy też pracami w budownictwie drogowym. W takich zastosowaniach łyżka mieszalnikowa do betonu na własnej ładowarce, w wielu przypadkach okazuje się być rozwiązań niezastąpionym.

Zalety łyżki mieszalnikowej do betonu.

W pierwszej kolejności warto sobie tutaj powiedzieć nieco więcej o korzyściach płynących z zastosowania tego typu łyżek do mieszania betonu. Otóż, najważniejszą zaletą będzie możliwość przygotowywania betonu samodzielnie, bezpośrednio na placu budowy, dzięki czemu, można uniezależnić się od zewnętrznych dostawców betonu. Niemniej jednak warto przytoczyć całą listę zalet, jakimi charakteryzuje się łyżka mieszalnikowa do ładowarki, dzięki czemu można będzie zyskać lepszy ogląd sytuacji. Tak więc do najważniejszych zalet posiadania łyżki do mieszania betonu, zaliczamy:

  • Możliwość samodzielnego przygotowywania betonu bezpośrednio na placu budowy, niezależnie od dostępu do prądu elektrycznego.
  • Możliwość przygotowywania betonu w wymaganych ilościach o odpowiednim czasie, dzięki czemu, nie będzie się ona marnować, w wyniku przygotowania zbyt dużej jego ilości.
  • Możliwość przygotowywania betonu suchego (na podsypkę pod nawierzchnię brukowaną), półsuchego (do obsadzania obrzeży), czy też mokrego (do prac murarskich, czy też montażu słupków ogrodzeniowych).
  • Możliwość dalszej, normalnej eksploatacji łyżki
  • Łatwość transportu przygotowanego betonu na rozległym placu budowy.

Można więc powiedzieć, iż mamy tutaj do czynienia z wieloma zaletami, aczkolwiek te, wymienione powyżej należą do najważniejszych, dla których większość firm decyduje się na tego typu inwestycje.

Eksploatacja łyżki do betonu.

Warto tutaj także powiedzieć sobie nieco na temat codziennej eksploatacji łyżki do mieszania betonu. Otóż, typowa łyżka do betonu montowana jest na ładowarkę w miejsce tradycyjnej, standardowej łyżki, zaś cały jej mechanizm napędzany jest hydrauliką z ładowarki, dzięki czemu nie potrzebujemy zewnętrznego źródła napędzania mieszalnika. W przypadku wykorzystania zwykłej betoniarki potrzebować będziemy jeszcze dodatkowego źródła prądu, aby przygotować beton. W zależności od modelu i masy posiadanej ładowarki możemy zastosować różne łyżki mieszalnikowe, umożliwiające mieszanie różne ilości betonu, począwszy od 100-200 litrów a skończywszy aż na 1000 litrów betonu. Takie ilości przygotowywanego betonu, bez trudu powinny zadowolić praktycznie każdą ekipę budowlaną. Generalnie rzecz więc ujmując, należy tutaj powiedzieć, iż inwestycja w łyżki do mieszania betonu, gwarantuje nam o wiele większe możliwości na placu budowy, a przede wszystkim uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców betonu, którzy z reguły dostarczają beton w ilości jednego metra sześciennego, a nie zawsze będziemy mieć możliwość wykorzystania takiej ilości od razu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *