Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Pozostałe Zdrowie

Ekologiczne podejście do pakowania

Producent opakowań kartonowych, któremu zależy na jakości świadczonych usług, musi spełnić wiele kryteriów, aby to właśnie jego zakład był najczęściej wybierany przez klientów. A nie da się ukryć, że opakowań kartonowych potrzebujemy praktycznie w każdej dziedzinie przemysłu. Czy ma to być transport części samochodowych, farmaceutyków, produktów spożywczych – w dalszym, ciągu najczęściej wybieraną formą zapakowania tego typu towarów są opakowania tekturowe.

Idealne opakowanie to…

To z pewnością opakowanie wykonane z wytrzymałej tektury, które dopasowane jest do gabarytów towaru, jaki ma zostać w nie zapakowane. Logiczne jest, że do przesyłania ciężkich mebli zamawiać będziemy innego rodzaju opakowania kartonowe niż do wysyłania leków czy produktów spożywczych. Posługiwać się będziemy również innego rodzaju opakowaniami, takimi jak chociażby opakowania klapowe czy fasonowe. Ważne jest także to, aby producent opakowań mógł zaoferować nam nadruk na opakowaniach w dowolnej technice druku.

Ekologiczne opakowanie – czy to możliwe?

Oczywiście, że tak. Należy jedynie sprawdzić, czy dane przedsiębiorstwo przy produkcji swoich opakowań używa do druku trwałych i wyraźnych farb na bazie wody, które nie przyczyniają się do degradacji środowiska naturalnego. Wręcz przeciwnie, opakowania kartonowe, których producent zwraca uwagę na aspekt ekologiczny są w 100% biodegradowalne i bezpieczne dla człowieka. Jest to istotny wyznacznik, zważywszy na fakt, jak często opakowania kartonowe są wykorzystywane w

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *