Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Wypoczynek i rekreacja

Efektowny trekking na Korsyce.

Trekking na Korsyce, to jedna ze zdecydowanie najlepszych opcji dla każdego pasjonata wycieczek trekkingowych. Przede wszystkim przez wzgląd na fakt, iż będziemy tutaj mieć do czynienia z jedną z najbardziej wymagających tras trekkingowych w Europie, oraz na całym świecie. Mowa oczywiście o trasie oznaczonej GR20, której pokonanie stanowi jedno z największych wymagań, jakie stawiane są przed pasjonatami trekkingu. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej kwestii wyprawy trekkingowej na Korsykę, które może przynieść nam wiele ciekawych wrażeń, ale przede wszystkim zagwarantuje bardzo wysoki poziom wypoczynku w jego najlepszym, aktywnym wydaniu.

Podstawowe wymagania w stosunku do uczestników trekkingów na Korsyce.

Generalnie rzecz biorąc, trzeba będzie się tutaj liczyć z koniecznością spełnienia pewnych wymagań na trasie, bowiem jest ona bardzo wymagająca. Najtrudniejsze w tym wszystkim jest jednak to, iż jeśli chcielibyśmy pokonać cały szlak GR20, należy sobie zarezerwować odpowiednią ilość wolnego czasu. W tym przypadku mówimy nawet na trzech tygodniach urlopu. Na samej trasie spędzimy bowiem 15-16 dni (zakładając dzienne maszerowanie przez co najmniej 7-8 godzin), a do tego trzeba jeszcze przecież dostać się na samą Korsykę oraz powrócić do kraju. Można więc powiedzieć, iż trzy tygodnie urlopu, to tak w sam raz na to, aby spokojnie wyjechać na tego typu wycieczkę trekkingową. Trzeba tutaj będzie dość dobrze przygotować się pod względem kondycyjnym, gdyż sama trasa jest długa i bardzo często prowadzi w pełnym słońcu co w wielu przypadkach jest bardzo kłopotliwe. Co prawda różnica poziomów do największych nie należy, niemniej jednak na całej trasie GR20 będziemy co chwila mieć zejście i podejście, a to potrafi dość solidnie dać w kość, nawet najlepiej przygotowanemu kondycyjnie uczestnikowi.

Niezbędne wyposażenie na trasę.

W przypadku kiedy zdecydujemy się na trekkingi na Korsyce, warto pamiętać, iż pokonanie szlaku GR20 niesie za sobą konieczność umiejętnego wyekwipowania się. Co prawda nie trzeba tutaj żadnego specjalistycznego sprzętu alpinistycznego, bowiem raczej nie będziemy mieli odcinków wspinaczkowych czy też innych, wymagających takiego sprzętu. Niemniej jednak warto pamiętać, iż niezbędny będzie własny namiot, i to im lżejszy tym lepiej, gdyż na całej trasie w schroniskach z reguły brakować będzie miejsc noclegowych a co za tym idzie, będziemy musieli zapewnić sobie noclegi we własnym zakresie. Do tego musimy się zaopatrzyć w odpowiednią ilość wody, której uzupełnianie będzie możliwe w zasadzie tylko w schroniska, a więc także będziemy musieli ze sobą nosić dość spory zapas wody. Niemniej jednak mimo tych niedogodności, warto tutaj powiedzieć, iż trekkingi na Korsyce, należą do zdecydowanie najlepszych, przynoszących największa ilość wrażeń i doznań, a co za tym idzie, warto korzystać z okazji, jeśli takowe się nadarzają i wybierać się na pokonanie całej trasy GR20 lub przynajmniej jej kilku fragmentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *