Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Ekologia

E-ŁADOWARKI w Polsce

Elektryfikacja motoryzacji postępuje w błyskawicznym tempie. Coraz nowsze, elektryczne modele samochód, opuszczają fabryki. Zwiększa się nie tylko wybór w tym segmencie, ale także liczba aut na ulicy. Sprawia to, że stale zwiększa się zapotrzebowania na E-ŁADOWARKI. Infrastruktura dla elektro-mobilności w Polsce nadal pozostawia dużo do życzenia, ale i tak, jest o niebo lepiej niż kilka lat temu.

Czy samochody o napędzie elektrycznym, wyprą auta napędzane tradycyjnym paliwem?

Wszystko wskazuje na to, że tak. Cały świat dąży do redukcji emisji gazów cieplarnianych. A elektryfikacja motoryzacyjna sprzyja temu celowi. Aby tak się stało, należy stworzyć należytą infrastrukturę. Umożliwi ona podróż samochodem elektrycznym, bez zmartwienia o stan naładowania akumulatorów. W momencie, w którym wyszły pierwsze popularne samochody elektryczne, w Polsce było zaledwie kilka ładowarek. Na szczęście sytuacja z roku na rok ulega poprawie. Niebawem będziemy widywać je w każdym, nawet małym mieście. Przyczyni się to do wzrostu jakości powietrza w Polsce, zredukuje emisję CO2. Oczywiście nie nastąpi to z dnia nadzień. To plan dalekosiężny, którego efekty zaobserwujemy dopiero w dłuższym odcinku czasu.

„Chwileczkę… Jaka poprawa jakości powietrza, skoro w Polsce przeważają elektronie węglowe?”

Zgadza się. Elektrownie węglowe stanowią większość elektrowni w Polsce i odpowiadają za lwią część wyprodukowanej energii. Na szczęście firma Cleaner Energy prężnie działa w tym temacie. Bada źródła energii odnawialnej, ich ilość i wpływ, jaki mają na środowisko. To pozwala mieć nadzieje na oczyszczenie polskiego tlenu. Dobrymi znakami są również:

  • rosnąca liczba elektrowni słonecznych i wiatrowych
  • coraz więcej ludzi decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych w celu wytwarzania energii.
  • powstają instalacje oczyszczania gazów
  • rekomenduje się opał generujący mniejszą ilość szkodliwych pierwiastków

To wszystko wróży dobrze. Pokazuje, że świat idzie w dobrym kierunku. Jeszcze długa droga do całkowitego wyeliminowania smogu i innych gazów z otoczenia, ale musimy być dobrej myśli.

Cleaner Energy – mapa punktów do ładowania

Na stronie firmy znajdziesz mapę z oznaczonymi ładowarkami samochodowymi. Na chwilę obecną jest ich 1433 i stale powstają nowe. Na mapie zobaczysz także, które punkty są zajęte. To świetne rozwiązanie dla ludzi planujących podróż elektrykiem i chce zadbać o możliwość ładowania w trasie. Odwiedź stronę https://cleanerenergy.pl/e-mobilnosc/ladowarki/ i sam zobacz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *