Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Okna i Drzwi

Dobór nowych okien do domu jednorodzinnego.

Prawidłowo przeprowadzony dobór nowych okien do naszego domu jednorodzinnego, to bardzo istotna kwestia, której nie można pod żadnym pozorem bagatelizować. W tym przypadku, nowe okna powinny zagwarantować nam podniesienie poziomu komfortu termicznego i akustycznego w naszym domu. Dlatego tez, dobór nowych okien, powinien uwzględniać przede wszystkim odpowiedni poziom parametrów technicznych nowej stolarki okiennej.

Jak sprawić, aby dobór nowych okien nie był kłopotliwy?

Dla zdecydowanej większości z nas, dobór nowych okien, będzie z całą pewnością kłopotliwy. Niemniej jednak, jeśli skupimy się na pewnych kwestiach i z góry sobie ustalimy pewne kryteria, cały proces może być o wiele bardziej prosty. Przede wszystkim więc, musimy zwrócić uwagę na dwie, następujące kwestie. Dzięki temu, dobór nowych okien nie powinien sprawić nam większych trudności.

  • Parametr izolacji termicznej – chodzi o to, aby okna zapewniały nam zatrzymywanie jak największej ilości ciepła w budynku. Obecnie, przy nowo budowanych domach, współczynnik przenikania ciepła powinien wynosić Uw <= 0,9 W/(m2*K). Tak restrykcyjne wymogi dotychczas dotyczyły jedynie budynków energooszczędnych. Jednakże od stycznia 2021 roku, dotyczy już wszystkich nowo budowanych domów jednorodzinnych.
  • Parametr izolacji akustycznej – określający zakres hałasu, jaki będzie w stanie przedostać się do wnętrza naszego domu z zewnątrz. Im lepszy poziom izolacji akustycznej, tym większy poziom komfortu osiągniemy w mieszkaniu. Przy dobrej izolacji akustycznej, nie będzie nam przeszkadzać bliskość drogi, placu zabaw czy też boiska. Większość hałasów pochodzenia zewnętrznego będzie skutecznie wytłumionych.

Gdzie kupić nowe okna?

Sam dobór nowych okien to jedno. Pozostaje nam jeszcze kwestia tego, aby znaleźć odpowiedniego dostawcę stolarki okiennej. Najlepiej, aby dostawca gwarantował nam bardzo szeroki asortyment, dzięki czemu dobór nowych okien, będzie jeszcze łatwiejszy. W tym przypadku, warto sprawdzić co oferuje nam sklep Drew Dom z oknami drewnianymi i PCV. Jest to jeden z większych i bardziej profesjonalnych dostawców stolarki okiennej i drzwiowej w okolicy Bielska Białej. Z całą pewnością Drew Dom będzie w stanie zagwarantować nam dostarczenie odpowiedniej jakościowo stolarki okiennej. W sklepi Drew Dom, dobór nowych okien nie powinien być dla nas zbyt kłopotliwy. Nie dość, że oferta będzie stosunkowo szeroka, to jeszcze możemy liczyć na profesjonalne i merytoryczne wsparcie ze strony doświadczonych sprzedawców.

Podsumowanie.

Musimy więc pamiętać przede wszystkim o tym, aby dobór nowych okien uwzględniać kwestie izolacji termicznej oraz akustycznej. Są to dwa, zdecydowanie najbardziej istotne parametry techniczne w tym przypadku. Jeśli prawidłowo przeprowadzimy dobór nowych okien, to przyszła eksploatacja budynku będzie nie tylko oszczędna, ale także w stu procentach komfortowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *