Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Pomoc drogowa

Darmowe usługi pomocy drogowej.

Tytuł może jest nieco przewrotny, bowiem nie da się ostatecznie korzystać z usług pomocy drogowej zupełnie za darmo, tak samo jak zresztą z jakichkolwiek innych usług, niemniej jednak warto przemyśleć kilka dość istotnych kwestii, które pozwolą każdemu kierowcy ograniczyć koszt korzystania z tego typu usług. Każdy z kierowców bardzo dobrze wie, jak kosztowne jest holowanie pojazdu do najbliższego warsztatu, w przypadku gdy bez najmniejszych oznak odmówił on po prostu posłuszeństwa na środku drogi. Sprawdźmy, czy mamy jakiekolwiek możliwości w tym zakresie, aby ograniczyć te koszty i w razie konieczności wzywania pomocy drogowej nie musieć przy sobie posiadać jakiejkolwiek gotówki.

Ubezpieczenie z pakietem assistance.

Jednym z najlepszych, jeśli nie całkowicie i niezaprzeczalnie najlepszym, rozwiązaniem jest w tym przypadku wykupienie sobie pakietu assistance, który pozwala nam na korzystanie z darmowych usług pomocy drogowej. Oczywiście w pewnym ograniczonym zakresie, bowiem w zależności od wybranego pakietu, poniesiemy inne jego koszty, oraz na inne usługi w cenie będziemy mogli liczyć. Podstawowe pakiety sprzedawane w ubezpieczalniach wyglądają tak:

  • Pakiet podstawowy – z reguły będzie to usługo jednego w ciągu roku, darmowego holowania pojazdu, w promieniu do 50 km od miejsca zamieszkania.
  • Pakiety rozszerzone – w zależności od naszych potrzeb, do pakietu podstawowego będziemy mogli wykupić rozszerzenia, polegające na poszerzeniu terenu, na którym świadczona będzie usługa, jak również na dokupieniu liczby darmowych holowań w ciągu roku.
  • Pakiety krajowe – pakiety obejmujące terenem działania cały kraj (idealne dla ludzi dużo podróżujących służbowo)
  • Pakiety okresowe, wakacyjne – pakiety które zapewniają pomoc drogową w przystępnych cenach w określonym czasie, np. dwa tygodnie (idealne dla osób wybierających się na wakacje, czy też w podróż służbową)
  • Pakiety EU – pakiety które zapewnią nam pomoc drogową na terenie całej UE – tutaj także można wykupić pakiety okresowe EU

Oczywiście każda z ubezpieczalni będzie miała swoje indywidualne ustalenia odnośnie poszczególnych pakietów, toteż najlepiej sprawdzić oferty każdej z nich, celem wyboru tej, która w największym zakresie będzie odpowiadać naszym potrzebom.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż nawet Autojet pomoc drogowa będzie swoje usługi pomocy drogowej świadczyć także na rzecz ubezpieczalni. Tym bardziej, iż na dzień dzisiejszy, praktycznie każdy większy przedsiębiorca świadczący usługi pomocy drogowej, podpisuje odpowiednie umowy handlowe z dużymi ubezpieczalniami, aby zapewnić sobie bezpieczny napływ klientów i jakieś drobne wpływy nawet w przypadku braku jakichkolwiek klientów. Można więc powiedzieć, iż wykupienie pakietu Assistance będzie dla każdego kierowcy rozwiązaniem zapewniającym wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu podczas przemieszczania się swoim samochodem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *