Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Wypoczynek i rekreacja

Czy trekking wokół Mont Blanc jest dla każdego?

Mont Blanc, to zdecydowanie najwyższy szczyt w tej części Europy, wznoszący się na wysokość, po ostatnich aktualizacjach pomiarowych 4810 m n.p.m. Obecnie zaś, praktycznie każdy z nas, może się znacznie zbliżyć do tego szczytu, wybierając się na arcyciekawy trekking wokół Mont Blanc, czyli popularnie zwany skrótowo TMB (z franc. Tour du Mont Blanc). Tego typu wyprawa jest oczywiście trudna i wymagająca, niemniej jednak nie trzeba tutaj posiadania specjalistycznego sprzętu alpejskiego, czy też alpejskich zdolności. W zasadzie jest to typowy wyjazd na trekking szlakami bardziej przystępnymi, oraz z możliwością skorzystania z wielu lokalnych atrakcji.

Można więc powiedzieć, iż trekking wokół Mont Blanc (TMB), to bardzo ciekawa opcja dla wszystkich tych, którzy zainteresowani są wyprawami górskimi, i ciągnie ich w stronę Alp. Taka wyprawa pozwoli nam na przebywanie w bezpośrednim sąsiedztwie najwyższych szczytów europejskich, bez konieczności posiadania kosztownego wyposażenia, czy też spędzania wielu miesięcy na przygotowaniach do wyprawy.

Atrakcje na trekkingach wokół Mont Blanc.

Z reguły wyglądać to będzie tak, iż większość tras prowadzona jest dobrze przygotowanymi i niezbyt trudnymi szlakami turystycznymi. Dodatkowo, do wyboru zawsze będziemy mieć możliwość skorzystania z trasy krótszej lub też dłuższej. W zależności po prostu od naszego samopoczucia danego dnia, czy też predyspozycji, możemy dobrać sobie wariant trasy, co pozwoli nam zawsze czuć się komfortowo i bezpiecznie na szlaku. Co ważne, na tego typu trekking wokół Mont Blanc, nie potrzebujemy jakiegoś specjalistycznego sprzętu, aczkolwiek pewne elementy wyposażenia będą jak najbardziej niezbędne.

Niezbędne wyposażenie na trekking wokół Mont Blanc (TMB)

W ramach przygotowania niezbędnego wyposażenia, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na następujące jego elementy:

  • Buty górskie – powinny być dobrze dopasowane i sprawdzone, wyposażone w membraną wodoszczelną, z bieżnikiem zapewniającym dobrą przyczepność w trudnych warunkach terenowych.
  • Odzież trekkingowa – gwarantująca odpowiedni poziom komfortu poruszania się. Należy także posiadać lekką kurtę przeciwdeszczową, oraz zapasową bieliznę, która przyda się w przypadku kiedy całkowicie przemokniemy
  • Apteczka pierwszej pomocy – zawsze musimy ją ze sobą posiadać, a co równie ważne, wyposażyć ją w niezbędne, zażywane przez nas na co dzień lekarstwa.
  • Kijki trekkingowe – bardzo przydatne podczas poruszania się trudnym terenie.
  • Okulary przeciwsłoneczne i czapka z daszkiem – słońce w wyższych partiach górskich może być naprawdę uciążliwe, toteż dobra ochrona przed jego promieniami będzie jak najbardziej potrzebna i korzystna.

Mamy więc stosunkowo niedużo podstawowego wyposażenia, które zapewni nam komfortowe i bezpieczne warunki poruszania się alpejskimi trasami na trekkingu wokół Mont Blanc. Przygotowanie takiego ekwipunku nie powinno sprawić nikomu większych trudności, toteż możemy uznać, iż nie jest to żadne poważne wyzwanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *