Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Materiały budowlane

Czy łazienki zrealizowane w marmurze to dobra inwestycja?

3. Czy łazienki zrealizowane w marmurze to dobra inwestycja?
Jednym z najbardziej niezbędnych pomieszczeń w każdym domu jednorodzinnym, czy też w mieszkaniu, jest bez wątpienia łazienka. Aż trudno sobie wyobrazić, iż jeszcze kilkadziesiąt lat temu, koniecznością było wychodzenie na dwór do wychodka, a żeby się umyć, trzeba było naczerpać wody ze studni, podgrzać ją na piecu i dopiero przelać do miski. Obecnie bez łazienki po prostu trudno sobie wyobrazić normalne, codzienne życie. Współcześnie zaś, staramy się regularnie podnosić poziom komfortu pomieszczenia łazienki. Jednym zaś z ciekawszych rozwiązań, są łazienki zrealizowane w marmurze. Co prawda jest to jednocześnie rozwiązanie najbardziej kosztowne, niemniej jednak cena jest rekompensowana przez liczne zalety tego rozwiązania.

Koszty związane z realizacją łazienki w marmurze.

Warto zacząć od kwestii konieczności poniesienia zdecydowanie wyższych kosztów. W klasycznym wydaniu, na ścianach i podłodze łazienki stosowane są płytki ceramiczne. Ich koszt z reguły będzie kilkakrotnie niższy w przypadku płyt marmurowych. Musimy jednak mieć na względzie fakt, iż marmur jest materiałem bardziej trwałym, wobec czego jakiekolwiek prace remontowe, jeśli zajdzie taka konieczność, będą przeprowadzane o wiele później w przypadku marmuru, niż w przypadku płytek ceramicznych. Te drugie niestety stosunkowo szybko będą ulegać niszczeniu. Dlatego też, jeśli przeliczymy faktyczne koszty w przeliczeniu na rok użytkowania, może się okazać, iż łazienki zrealizowane w marmurze będą nawet tańsze, niż w przypadku klasycznych rozwiązań.

Zalety stosowania marmuru w wykańczaniu łazienek.

Poza wysokim poziomem estetyki, marmur, jako naturalny kamień, niesie za sobą także inne, stosunkowo liczne korzyści, które przesądzają o jego stale rosnącej popularności. Trzeba jednakże mieć na względzie, iż to właśnie estetyka, uważana jest przez wielu inwestorów za najważniejszą, przesądzającą o wyborze tego rozwiązania, zaletę.

Pozostałe zalety stosowania marmuru w wykańczaniu łazienek przedstawiają się następująco:

  • Jako naturalny kamień, marmur, bardzo dobrze zabezpiecza ściany pomieszczenia przed działaniem wilgoci, której w pomieszczeniu łazienki jest stosunkowo dużo.
  • Jest to materiał bardzo trwały i odporny na przypadkowe uszkodzenia. Z całą pewnością wykończenie łazienki w marmurze jest inwestycją, która będzie służyć nie tylko nam samym, ale także przyszłym pokoleniom.
  • Do utrzymania w czystości można stosować klasyczne środki czystości używane na co dzień. Konieczne jest jednak w miarę regularne konserwowanie marmur przed osiadaniem kamienia z twardej wody. W tym celu stosowane są odpowiednie preparaty. Sama konserwacja jest prosta, a środki konserwujące łatwo dostępne i przystępne cenowo.

Trzeba więc przyznać, iż marmur jest bardzo dobrym materiałem, którego zastosowanie do wykańczania łazienek jest stosunkowo opłacalne. Możemy więc stwierdzić, iż jest to faktycznie dobra inwestycja, o której warto pomyśleć podczas najbliższego remontu generalnego naszej łazienki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *