Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Pasje

Czy inwestycja w odzież grzejącą ma jakikolwiek sens?

Odzież grzejąca czyli elementy odzieży wyposażone w wewnętrzne grzałki to w ostatnich latach coraz bardziej popularne rozwiązanie dla wielu pasjonatów aktywności outdoorowej. Oczywiście musimy liczyć się z tym, iż na chwilę obecną jest to jeszcze dość kosztowna zabawka. Z drugiej jednakże strony, z całą pewnością każdy z nad razu pomyślał sobie o wielu sytuacjach, w których taka odzież grzejąca byłaby jak znalazł. Warto więc zastanowić się nad tym, czy inwestycja w odzież grzejącą jest w jakikolwiek sposób do uzasadnienia. Tym bardziej, iż musimy zdać sobie sprawę z faktu tego, iż jest to bardzo kosztowana sprawa. Sprawdźmy więc jak to wszystko wygląda. Sprawdźmy czy inwestycja w odzież grzejącą ma jakikolwiek większy sens.

Kiedy inwestycja w odzież grzejącą może być dobra?

W pierwszej kolejności powiedzmy sobie od razu, iż jeśli będziemy chcieli zaopatrzyć się w jakikolwiek komplet odzieży grzejącej, to przyjdzie nam wydać nawet kilka tysięcy złotych. Jest to więc bardzo kosztowna sprawa. Same tylko rękawice grzejące będą kosztować nawet do tysiąca złotych. W zasadzie jeśli spojrzymy na ceny to każdy jeden element z systemem ogrzewania elektrycznego będzie kosztować w przedziale od 700 do 1300 PLN. Do tego liczmy się jeszcze z wydatkiem około 260 PLN na dodatkowy, zapasowy akumulator 2600 MAh.

Generalnie rzecz ujmując, jest to bardzo wygórowana cena i wysoki wydatek. Czy jednak znajdą się przypadki kiedy taki zakup byłby w pełni uzasadniony? Oczywiście. Przykładem może być fotografia przyrody. Tutaj fotograf bardzo często musi spędzić w ukryciu w lesie, w środku zimy nawet cały dzień. W takich warunkach dodatkowa odzież grzejąca z całą pewnością podniosłaby poziom komfortu i uchroniła przed ewentualnym rozchorowaniem się fotografa. Podobnie rzecz ma się w przypadku zimowego wędkarstwa czy też myślistwa. Po prostu w takich sytuacjach inwestycja w odzież grzejącą mogłaby się okazać całkiem rozsądnym rozwiązaniem.

Warto tutaj także zwrócić jeszcze tylko uwagę na fakt, iż wysoka cena nie jest wynikiem żerowania na naiwności klientów. Jest to odzież produkowana w krajach skandynawskich, a więc cena także jest jak najbardziej skandynawska. Przecież nikt nie będzie zaniżać specjalnie dla nas ceny produktu do 25% jej wartości, abyśmy poczuli się zamożnym społeczeństwem. W Skandynawii zarabia się o wiele więcej niż w Polsce a więc i skandynawskie wyroby będą o wiele bardziej kosztowne w Polsce.

Gdzie kupić odzież grzejącą?

Aby nasza inwestycja w odzież grzejącą mogła się ziścić, warto jeszcze mieć możliwość jej zakupu. Trzeba będzie więc znaleźć odpowiedniego dystrybutora. W naszym kraju nie ma ich zbyt wielu. Produkty tego typu znajdziemy w niektórych sklepach myśliwskich, czy też sportowych. Warto jednakże zajrzeć również na stronę sklepu nordicheat.pl, gdzie dystrybuowana jest oryginalna odzież grzejąca prosto od skandynawskiego dostawcy. Jest to sprawdzony sklep i mamy gwarancję, iż kupujemy produkty oryginalne od firmy NORDIC HEAT, która na chwilę obecną jest najbardziej uznanym producentem odzieży grzejącej na świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *