Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Prawo

Codzienna praca adwokata.

Wbrew wszelkim obiegowym opiniom, codzienna praca adwokata wcale nie jest taka prosta i przyjemna, jakby się to mogło wydawać, wobec czego też, wysoki poziom zarobków w tym zawodzie nie powinien być dla nikogo zadziwiający. Chodzi tutaj przede wszystkim oto, iż adwokat, zanim przystąpi do swojej pracy, w pierwszej kolejności powinien przejść odpowiednią edukację na studiach wyższych, prawniczych oraz odbyć praktyki zawodowe, co jest dość czasochłonne i kosztowne. Wobec tego też, z racji poświęcenia tak wielkiej ilości czasu na samo przygotowanie zawodowe, przyszły adwokat, poświęcając dodatkowo ogromną ilość czasu na samą pracę, chciałby uzyskać z tego tytułu przynajmniej odpowiednie dochody, pozwalające mu na bezstresową egzystencję. Przyjrzyjmy się nieco bliżej pracy adwokata, jego przygotowaniu zawodowemu, aby przekonać się, czy rzeczywiście jest to taka prosta i banalna praca, a zarobki stanowczo wygórowane.

Początki kariery adwokata.

Po ukończeniu wyższych studiów prawniczych i odpracowaniu kilku lat w zawodzie w ramach praktyk zawodowych, pod okiem doświadczonego prawnika w dobrej kancelarii prawnej, prawnik może przystąpić do samodzielnego prowadzenia procesów sądowych, aczkolwiek trzeba przyznać, iż w dalszym ciągu jego zakres wiedzy prawnej jest jeszcze dość wyraźnie ograniczony. Wobec tego też, każdy proces sądowy poprzedzony jest tutaj samo dokształcaniem, czasochłonnym czytaniem książek i szukaniem przepisów prawa, które można by podpiąć pod dany przypadek procesu sądowego. Jest to bardzo wymagające, nużące i czasochłonne, a bardzo często także nieefektywne, bowiem w przypadku tak rozlazłego kodeksu karnego jak nasz, bardzo łatwo o popełnienie jakichkolwiek błędów i niedociągnięć, które mogą okazać się brzemienne w skutkach. Często więc kończy się to nieprzespanymi nocami, przeznaczonymi na dodatkowe studia prawnicze w bibliotekach sądowych, celem dokładniejszego przybliżenia sobie procesu, aby jeszcze wykorzystać odpowiednie przepisy prawa i zakończyć rozprawę wyrokiem satysfakcjonującym dla klienta. Jednym słowem jest to zajęcie wybitnie męczące i bardzo wymagające, a co za tym idzie, osoby o słabych nerwach, raczej nie podołają zadaniu i z reguły odpadną dość szybko z zawodu.

Zarobki adwokatów.

Druga, bardzo ważna do omówienia tutaj sprawą, jest poziom zarobków adwokata, prawnika. Otóż, ich zarobki wcale nie są tak bardzo niebotyczne, jak to starają się przedstawić ludzie, zupełnie niezwiązani z branżą, mniemający zielonego pojęcia nawet o wymaganiach do zawodu, a cóż dopiero o samej pracy i wynagrodzeniu. Jeśli dobry adwokat zarobi w skali miesiąca w granicach 15 tysięcy złotych na czysto, to jest to dobry wynik, okupiony jednakże dużym wysiłkiem i poświęceniem dużej ilości czasu pracy. Nie wystarczy przysłowiowe osiem godzien dziennie, bowiem w tyle to nie można nawet porządnie zapoznać się z procesem. To jest tylko praca biurowa, a następne godziny każdego dnia lecą właśnie w czytelniach sądowych, poświęcane na ciągłe studiowanie wszelkiego rodzaju kodeksów, przepisów, uzasadnień wyroków NSA, itp. Jest to jednym słowem praca szalenie wymagająca, toteż adwokaci i radcy, powinni tutaj jak najbardziej dbać o swoje interesy nie dopuszczając do tego aby ogół społeczeństwa uważał ich za darmozjadów, żerujących na pozostałych obywatelach, bowiem jest wręcz przeciwnie.

Gdzie szukać dobrego adwokata?

adwokaciiradcy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *