Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Wypoczynek i rekreacja

Co warto zobaczyć na Mazurach?

Mazury są jednym z tych zakątków Polski w których można się zauroczyć. To miejsce gdzie przeplatają się ze sobą na zmianę. Ciężko, o bardziej sprzyjającą wypoczynkowi i rekreacji, lokalizację geograficzną w naszym kraju. Tutaj możesz odpocząć nad wodą, spacerować po lesie i zwiedzić okolice rowerem.

Gdzie się zatrzymać, aby dużo zobaczyć?

Doskonałym miejscem noclegowo-wypoczynkowym jest Jabłoń Lake Resort zlokalizowany w pobliżu niewielkiego miasta Pisz. To świetne miejsce, w którym odpoczniesz, a jednocześnie będziesz w pobliżu najciekawszych miejsc w krainie wielkich Jezior.

Atrakcje w pobliżu

W samym wspomnianym wyżej Piszu, oddalonym od Jabłoni o 4,5 km zwiedzisz Muzeum Ziemi Piskiej, zobaczysz Pasiekę Wielki las, a jeśli Ty lub Twoje dziecko, lubicie jazdę na deskorolce, to tamtejszy skatepark z pewnością spełni Wasze oczekiwania. Jeżeli chcesz zobaczyć stadninę koni Ferensteinów, wybrać się w rejs statkiem po Jeziorze Nidzkim i uwielbiasz zabawę w parku linowym to polecamy wybrać się do miejscowości Ruciane Nida, oddalonej od nas o 20km. Dodatkowo w pobliżu możesz zobaczyć pomnik przyrody o nazwie „Zakochana para drzew”.

Nieco dalej też jest ciekawie

Nieco bardziej oddalone są miasta takie jak Mikołajki(40km), Mrągowo(50km) i Giżycko(60km). Na uwagę w Mikołajkach zasługuje rejs statkiem Chopin, Gród Galindów i i rezerwat przyrody „Jezioro Łukajno”, warto też wybrać się na spacer wzdłuż brzegu plaży. W Mrągowie na osoby rządne mocnych wrażeń czeka tor motocross”owy, a dla tym o spokojniejszym usposobieniu na pewno przypadnie do gustu pałac w Sorkwitach, dom dla ratowanych zwierząt w Pieckach i Mrongoville Family Towm – Mrągowskie miasteczko westernowe z atrakcjami dla całej rodziny. W Giżycku zobaczysz Zamek Krzyżacki, Twierdzę Boyen i obrotowy most nad Kanałem Łuczańskim, a na rodziny z Dziećmi czeka Zoo Safari „Okrągłe”.

Jeziora w pobliżu Jabałoni

Dla miłośników turystyki i rekreacji wodnej, największą atrakcją będzie sąsiedztwo jednych z najpiękniejszych jezior w Polsce. W pobliżu Jabłoni znajdują się: Jezioro Nidzkie, Jezioro Łukajno, Jezioro Krutyńskie, Jezioro Śniardwy i Jezioro Jegocin. Miejsca te sprzyjają nie tylko wypoczynkowi nad wodą w klasycznej postaci, ale także aktywnemu spędzaniu czasu na kajaku lub żaglówce.

Na stronie internetowej https://jablon-resort.pl/ oferuje domki nad jeziorem. Rezerwacja pokoju w domku odbywa się bezproblemowo, dzięki w pełni intuicyjnemu systemowi rezerwacji. Osbsługa dołoży wszelkich starań, aby Państwa wyjazd był udany,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *