Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Pasje

Co dają studia podyplomowe?

Odpowiedź na zawarte w tytule pytanie wydaje się oczywista. Żyjemy w rzeczywistości, która od osób chcących liczyć się na rynku pracy, wykazujących się nieprzeciętną ambicją, wymaga ciągłego doskonalenia i zdobywania nowych umiejętności. Dzięki uzyskiwanym kompetencjom, nabywanym pod okiem liczących się specjalistów, uznanych praktyków, umacniamy swoją pozycję zawodową, możemy starać się o ciekawsze propozycje zatrudnienia, otwieramy przed sobą ciekawsze perspektywy.

Gdzie podjąć takie studia?

Oczywiście nie brakuje w świecie nauki uczelni oferujących studia podyplomowe, dlatego przy doborze konkretnej placówki powinniśmy wziąć pod uwagę kilka najważniejszych elementów, które pomogą nam w podjęciu właściwej decyzji. Musimy zorientować się, czy proponowana przez uczelnię oferta jest dostosowana do dynamicznie zmieniającego się rynku pracy. Jeśli widzimy, że w każdym roku akademickim uruchamiane są nowe specjalizacje jako reakcja na zmieniające się zewnętrzne uwarunkowania i wymagania, wówczas możemy dokładniej przyjrzeć się przedstawianej ofercie. Są na przykład uczelnie, które zapraszają do studiowania na tak poszukiwanych obecnie kierunkach jak nauczanie w zakresie biologii, fizyki czy matematyki, czy podnoszące kwalifikacje w zakresie ochrony danych osobowych lub w szeroko pojętej tematyce epidemiologicznej.

Praktyczne przygotowanie, dogodna forma online

Musimy się upewnić, że dzięki podejmowanym studiom nabędziemy umiejętności, które w przyszłości wykorzystamy bez problemów w praktyce. Oczywiście ważne jest również potwierdzenie, że nauka w danej szkole jest zgodna z wymogami formalnymi, a więc realizowany program jest zbieżny z przepisami wskazanymi przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wybieramy także tę uczelnię, która rozumie dzisiejsze czasy i stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom studentów, którzy najczęściej są osobami już pracującymi. Stąd tak ważnym atutem przyszłej szkoły jest prowadzenie przez nią nauki w formie zdalnej, za pośrednictwem sieci internetowej. Jeśli w żaden sposób ten rodzaj pobierania wiedzy nie wpływa negatywnie na jakość przekazywanej wiedzy, wtedy możemy odważniej myśleć o złożeniu aplikacji. Dzięki technologii online na takich uczelniach można nie tylko uczestniczyć aktywnie w zajęciach, ale również korzystać z udostępnianych przez wykładowców materiałów i zdawać egzaminy z poszczególnych przedmiotów.

Szeroka oferta

Nie bez znaczenia dla przyszłego studenta jest szeroka oferta specjalizacji ze wszystkich dziedzin, dostosowana do wymagań i zainteresowań praktycznie każdej osoby myślącej o zdobyciu lub poszerzeniu wiedzy. Warto w tym kontekście bliżej przyjrzeć się, jakie kierunki w tym roku akademickim otworzyła WSZiP w Wałbrzychu. Szczegółowe informacje na ten temat odnajdziemy na https://wwszip.pl/oferta-studiow-podyplomowych/, jednakże tutaj warto zauważyć, że obecnie ta działająca nieprzerwanie od 24 lat uczelnia, ceniona przez absolwentów i środowisko naukowe, oferuje kształcenie w aż dziewięciu obszarach wiedzy, na ponad stu specjalnościach.

Dla osób chcących skorzystać z podyplomowych studiów doskonalących lub kwalifikacyjnych przygotowano ofertę na kierunkach pedagogicznych, zarządczych, administracyjnych i prawnych, marketingowych, menadżerskich, z zakresu zdrowia i urody, innowacji i nowoczesnych technologii, psychologii, a także z dziedziny finansów.

Sposób na rozpoczęcie studiów

Skoro nauka, w zależności od decyzji przyszłego studenta, może być prowadzona online lub stacjonarnie, czyli w wałbrzyskiej siedzibie uczelni, to również proces rekrutacji odbywa się dwutorowo. Absolwenci studiów I i II stopnia, którzy myślą o kontynuacji nauki na kierunkach podyplomowych, mogą złożyć wszystkie wymagane dokumenty i deklaracje w sekretariacie, ale istnieje również łatwiejsza możliwość – zarejestrowania się online. Przyjęcia na studia podyplomowe w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości w Wałbrzychu nie wymagają zdawania specjalnych egzaminów, a o przyjęciu na wybrany przez studenta kierunek decyduje kolejność podpisania umowy z uczelnią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *