Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Pasje

Bezpieczne polowanie.

Każde polowanie obarczone jest sporą ilością zagrożeń, które należy w jak największym zakresie zneutralizować. Kwestią zdecydowanie najwazniejszą w sezonie letnim będą wszelkiego rodzaju komary, kleszcze i inne insekty. Trudno przed nimi się obronić poprzez wzmożoną czujność, jak to ma miejsce w przypadku innych zagrożeń. Tutaj niezbędne będą odpowiednie urządzenia, które pozwolą nam odstraszyć insekty. Jednym z nich jest odstraszacz insektów Thermacell. Warto więc poświęcić nieco więcej czasu na przyjrzenie się temu urządzeniu, bowiem pozwala ono na skuteczne zminimalizowanie uciążliwości związanych z komarami, kleszczami oraz innymi insektami.

Dlaczego odstraszacz insektów Thermacell jest skuteczny?

Przede wszystkim dlatego, iż substancją czynną jest tutaj d-alertyne. Jest to substancja zsyntetyzowana, a w naturze występuje na przykład w chryzantemach. Zapewnia ona skuteczne odstraszanie komarów i innych insektów nawet w promieniu do 5 metrów od urządzenia. W zasadzie, można powiedzieć, iż dookoła urządzenia, tworzy się strefa o powierzchni ok. 20 m2, zupełnie bezpieczna od komarów i kleszczy. Oczywiście musimy brać pod uwagę fakt, iż żadne urządzenie nie zapewni nam stu procentowej ochrony, toteż tutaj tak samo, producent zapewnia nas o skuteczności na poziomie 96%. To i tak bardzo dużo, bowiem wszystkie preparaty naskórne, niestety nie działają tak samo wydajnie w tym przypadku. Generalnie rzecz biorąc, to na chwilę obecną odstraszacz insektów Thermacell jest najlepszym, dostępnym na rynku rozwiązaniem, zapewniającym bezpieczeństwo przed komarami i innymi insektami na polowaniach. Warto więc wyłożyć te 159 PLN na zakup urządzenia, tym bardziej, iż dodatkowe wkłady nie kosztują aż tak dużo. Bezpieczeństwo zaś przed komarami i kleszczami stanowi tutaj bardzo ważny aspekt.

Pozostałe zagrożenia na polowaniach.

Oczywiście komary są bardzo poważnym i uciążliwym zagrożeniem na polowaniach, niemniej jednak nie jedynym. Znajdziemy tutaj także wiele innych zagrożeń, z którymi należy sobie skutecznie poradzić. Każdy myśliwy będzie na przykład narażony na wszelkiego rodzaju skaleczenia, czy też skręcenia stawów. Warto o tym pamiętać, bowiem zabezpieczeniem będzie odpowiednia jakościowo, profesjonalna odzież myśliwska. Warto więc zadbać o elementy takie, jak buty myśliwskie, spodnie, kamizelka łowiecka, oraz inne elementy odzieży, które będą stanowić zabezpieczenie myśliwego przed większością zagrożeń w trakcie polowania. Oczywiście będzie się to wiązać ze stosunkowo sporymi kosztami. Niemniej jednak ich poniesienie będzie kluczowe ze względu na osiągnięcie wysokiego poziomu bezpieczeństwa na każdym polowaniu. Warto więc nie bagatelizować kwestii ubioru myśliwego. Będzie on wywierać tak samo silny wpływ bezpieczeństwo i komfort, jak skuteczne odstraszanie insektów z najbliższej okolicy myśliwego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *