Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Przemysł i Produkcja

Bezpieczna akumulatorownia.

Pomieszczenie akumulatorowni na wszelkiego rodzaju obiektach produkcyjnych oraz magazynowych, stanowi potencjalne zagrożenie wybuchowe. Dlatego też, należy je wykonać z należytą starannością oraz uwzględnieniem wszystkich, najważniejszych w tym zakresie wytycznych. Pozwoli to ograniczyć poziom zagrożenia, jaki niesie za sobą stosowanie baterii trakcyjnych oraz ich ładowanie. Warto sobie tutaj powiedzieć w tym zakresie nieco więcej, aby mieć podstawowe informacje na temat bezpieczeństwa w tym przypadku. Zapraszamy wobec tego do lektury wszystkich tych, którzy s zainteresowani tym zagadnieniem.

Podstawowe wykonanie pomieszczenia akumulatorowni.

Tak więc, aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa w trakcie ładowania baterii trakcyjnych, trzeba będzie zadbać o kilka stosunkowo istotnych kwestii. Przede wszystkim pomieszczenie akumulatorowni powinno być wydzielone na obiekcie, aby możliwe było jego dodatkowe, zautomatyzowane, niezależne wentylowanie. Do tego powinno być wyposażone w odpowiedni system wykrywania wodoru, dzięki czemu ewentualne zagrożenie wybuchowe będzie natychmiast wychwycone. System ten ma też za zadanie uruchomić automatycznie system wentylacji, aby przeprowadzić maksymalną wymianę powietrza z otoczeniem. Dzięki temu unikniemy sytuacji nadmiernego nagromadzenia się wodoru w pomieszczeniu akumulatorowni.

Poza tym, profesjonalne akumulatorownie są wewnątrz wyłożone płytkami z materiału kwasoodpornego. Jest to na wypadek wycieków kwasów z akumulatorów. Trzeba także pamiętać o kwestiach takich jak oświetlenie beziskrowe czy też bieżąca woda, bez których akumulatorownia nie będzie ani bezpieczna, ani tez komfortowa w codziennej eksploatacji.

Dodatkowe wyposażenie

Bardzo ważną rolę będą tutaj pełnić także elementy takie jak wózki serwisowe czy też statywy na prostowniki. Dzięki tym bowiem elementom, praca w akumulatorownie jest o wiele bardziej wydajna. Wózki serwisowe pozwalają na sprawniejszą obsługę akumulatorów. Wózki na akumulatory ułatwiają ich transport a jednocześnie podnoszą poziom bezpieczeństwa. są zaopatrzone w wannę ze stali kwasoodpornej, dzięki czemu nawet w przypadku wycieku kwasu, nie dojdzie do jego rozlania się po całym pomieszczeniu.

Podsumowanie

Jeśli więc chodzi o pomieszczenie akumulatorowni, to będzie ono wymagać sporych nakładów finansowych. Jednakże, w takich przypadkach będzie to komfortowe i bezpieczne rozwiązanie. Zgoła inne niż w wielu przypadkach, kiedy to prostowniki i akumulatory stoją wprost na hali produkcyjnej, obok stanowisk roboczych, na paletach drewnianych. Takich rozwiązań, a raczej takich braków rozwiązań, należy tutaj za wszelką cenę unikać. Jest to narażanie wszystkich swoich pracowników na niebezpieczeństwo, oraz ryzykowanie utraty własnego mienia firmowego. O wiele lepiej jest ponieść wspomniane koszty i zyskać pewność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa w tym zakresie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *