Nowości z kraju i ze świata

Serwis informacyjny – informacje z kraju i ze świata

Marketing

Bądź na bieżąco

Już od najmłodszych lat uczyliśmy się, że lepiej jest uczyć się na bieżąco, systematycznie, a nie odkładać cały materiał do nauki na dzień przed sprawdzianem czy ważnym egzaminem. Jeśli uczymy się na bieżąco, to zapamiętamy więcej informacji i lepiej je utrwalimy. Bycie na bieżąco dobre jest również w prowadzeniu biznesu. Jeśli prowadzimy jakąkolwiek własną działalność, to nie możemy na jakiś czas pozostawić ją samej sobie, bo nic dobrego z tego nie wyjdzie. Musimy być na bieżąco i na bieżąco sprawdzać czy to, co się w naszym przedsiębiorstwie dzieje jest dobre, czy może trzeba coś zmienić. Załóżmy bowiem, że przez jakiś czas w ogóle nie interesowalibyśmy się firmą i tym, co się w niej dzieje – zapewne zq jakiś czas sprzedaż zaczęłaby maleć, jeśli nie usprawnialibyśmy ogólnej sytuacji i ogólnego rozwoju w naszej firmie, to przynosiłaby ona coraz mniejsze zyski, bo klienci i konsumenci przeszliby na stronę konkurencji. Wyszłoby nam to więc ewidentnie na niekorzyść. Natomiast wszystkie konieczne zmiany nagromadziłyby się i w końcu doszłoby do takiej sytuacji, że nie potrafilibyśmy ich tak szybko wprowadzić albo po prostu zabrakłoby nam na to funduszy i nic dobrego z firmą wówczas by się nie stało – wręcz przeciwnie groziłaby jej nawet upadłość. Dlatego w biznesie, podobnie jak w szkole, tak ważne jest to, by być na bieżąco.

Pomoże ci ewaluacja

Co to jednak oznacza, żeby być na bieżąco podczas prowadzenia swojego biznesu? Oznacza to mniej więcej tyle, żeby regularnie przeprowadzać badania ewaluacyjne sprawdzające poprawność realizowanych w ramach polityki firmy projektów. Badania ewaluacyjne pomagają w ocenie słuszności takich projektów, pomagają również wykryć wszelkie błędy w nich i usterki oraz na bieżąco je korygować. Wspomniane badania ewaluacyjne to regularne sprawdzanie projektów i wprowadzanie w nich zmian na bieżąco, a nie odkładanie wszystkiego na później, jak to niektórzy zwykli robić. I trzeba przyznać, że badania ewaluacyjne są naprawdę bardzo skuteczne, bo pozwalają zaoszczędzić cenny czas nie czekając do końca realizacji całego projektu. Jak również pomagają ona zaoszczędzić pieniądze, których trzeba byłoby wydać znacznie więcej, jeśli nagle, na końcu projektu okazałoby się, że jest w nim tyle błędów, że lepiej jest stworzyć i zrealizować zupełnie nowy projekt.

Zapoznaj się z pojęciem

Jeśli jeszcze nie wiesz, czym są dokładnie badania ewaluacyjne, to z pewnością więcej powie ci termin ewaluacje POKL, bo badania ewaluacyjne tego programu są dziś dosyć powszechne. Program Operacyjny Kapitał Ludzki ma swoje założenia, a ewaluacje POKL na bieżąco pomagają ocenić trafność realizacji tych założeń i pomagają w razie zaistnienia takiej potrzeby wprowadzenie zmian mogących ułatwić realizację wspomnianych założeń. Tak ważny program musi być na bieżąco sprawdzany, bo przecież jest on realizowany ze środków Unii Europejskiej, zatem ewaluacje POKL pomagają te pieniądze spożytkować najlepiej, jak tylko się da.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *